شبکه اجتماعی My Life که نام آن کمتر شنیده شده است، یک ابزار کاربردی موبایلی محسوب می شود که به مشترکان خود امکان می دهد جست وجوهای شخصی انجام دهند و ارتباطات دوستانه و خانوادگی را با بهترین کیفیت دنبال کنند.

مجله اینترنتی برترین ها




هفته نامه عصر ارتباط: شبکه اجتماعی My Life که نام آن کمتر شنیده شده است، یک ابزار کاربردی موبایلی محسوب می شود که به مشترکان خود امکان می دهد جست وجوهای شخصی انجام دهند و ارتباطات دوستانه و خانوادگی را با بهترین کیفیت دنبال کنند. این شبکه اجتماعی که پیش تر با نام های Reunion.com و Wink.com فعالیت کرده است. این روزها در کشور آمریکا محبوبیت فراوانی کسب کرده و در دیگر مناطق جهان هم مخاطبان زیادی دارد.

شبکه اجتماعی My Life سال 2009 میلادی با سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری جان دوباره گرفت و پس از تغییر نام، توانست با قابلیت ها و امکانات جدید خود را به جهانیان معرفی کند. با این تغییرات خدمات جدیدی ارایه شد که کاربران برای استفاده از آن مجبور به پرداخت هزینه بودند و در آخرین گزارش مالی اعلام شد بیش از 90درصد درآمدهای شرکت هم از این طریق به دست می آید. این شبکه اجتماعی در اصل یک جست و جوگر اختصاصی را به کاربران ارایه می دهد که مشترکان به کمک آن می توانند دوستان خود، اعضای خانواده یا همکاران سازمانی را پیدا کنند و با آنها ارتباط نزدیک داشته باشند.

My Life برای به روز کردن ارتباطات قدیمی

سیستم My Life به گونه ای تعریف شده که امکان راه اندازی پروفایل شخصی را برای کاربران فراهم می کند تا برخی اطلاعات عمومی هر فرد در آن منتشر شود. البته کسانی که در این شبکه اجتماعی عضو نباشند و پروفایل شخصی نداشته باشند هم می توانند خدمات آن را تا اندازه ای مورد استفاده قراردهند.

در توضیحات سایت اینترنتی My Life آمده است که این ابزار اجتماعی به مردم سراسر جهان کمک می کند تا ارتباطات ازدست رفته را دوباره برقرار کنند. برای رسیدن به این هدف My Life.com از مشترکان خود می خواهد مشخصات دقیق و واقعی خود را ارایه دهند و البته برای اطمینان بیشتر از این اتفاق برخی تمهیدات را هم اندیشیده است. این شبکه اجتماعی به واسطه قابلیت های امنیتی خود حریم شخصی را برای تمامی مشترکان حفظ می کند و امکان دسترسی کاربران به اطلاعات حساس از جمله آدرس، شماره تلفن و... را نمی دهد.

اگر یک کاربر در My Life پروفایل شخصی ایجاد کند و پس از گذشت مدتی تمایل داشته باشد آن را حذف کند، به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. این شبکه اجتماعی توضیح داده که اگر افراد در بخش Member آن عضو شوند و اطلاعات دقیق و جامع خود را ارایه دهند، جست و جوی نام آنها به وسیله دیگران به راحتی انجام می شود و همچنین به آسانی می توانند افراد موردنظر خود را پیدا کنند.

اما اگر عضویت مشترکان به صورت عمومی انجام شده باشد، قابلیت مربوط به جست وجو محدودتر می شود و البته هیچ پروفایل شخصی هم در اختیار مشترکان قرار نمی گیرد. اعضای بخش Member همچنین می توانند اطلاعات مور نظر خود را در انواع و فرمت های مختلف به اشتراک بگذارند.

گفتنی است My Life در آگوست 2007 با 28 میلیون مشترک توانست عنوان ششمین شبکه اجتماعی محبوب جهان را به دست آورد و در سال 2008 میلادی روزنامه لس آنجلس تایمز نوشت این شرکت یکی از موفق ترین استراتژی های بازاریابی در دنیای اینترنت را مورد استفاده قرار می دهد. این شبکه اجتماعی براساس آخرین گزارش های رسمی بیش از 51 میلیون مشترک فعال دارد و الکسا رتبه جهانی سایت مربوطه را 1765 اعلام کرده است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه