تخم شربتی یه دانه خوراکیه که عطر و طعم ملایمی داره. این دانه منبع سرشاری از مواد مغذیه چون حاوی چندین نوع ویتامین و ماده معدنیست و در عین حال کالری کمی هم داره.

تخم شربتی یه دانه خوراکیه که عطر و طعم ملایمی داره. این دانه منبع سرشاری از مواد مغذیه چون حاوی چندین نوع ویتامین و ماده معدنیست و در عین حال کالری کمی هم داره. عطر و طعم دوست داشتنیش باعث میشه برای اضافه کردن به رژیم غذاییتون یه گزینه عالی باشه. میتونین تخم شربتی رو روی ظرف سبزیجاتتون، ماست، آبمیوه ها یا حتی غذاهایی که میپزین بریزین.

۱۰ علتی که باید تخم شربتی را به رژیم غذاییتان اضافه کنید!

اینم فواید تخم شربتی:

کاهش وزن
تخم شربتی پروتئین زیاد داشته و یه منبع عالی برای کسانیه که گوشت نمیخورن و گیاهخوارن. این دانه به کاهش اشتها کمک کرده و سریعتر شما رو سیر میکنه. تخم شربتی به کاهش وزن هم کمک میکنه چون کنترل جذب مواد غذایی به بدن و قند خون رو به دست میگیره.

دیابت
تخم شربتی درمانی طبیعی برای دیابت نوع دوم است، زیرا سرعت هضم رو کند کرده و میزان انسولین رو تنظیم میکنه. اگه اونا رو توی آب خیس کنین و اجازه بدین که پوشش ژلاتینیش رو بزرگ بشه، این پوشش میتونه به جلوگیری از قند خونتون کمک میکنه.

سلامت مغز
تخم شربتی سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است، که برای مغز عالی هستن. تخم شربتی در میان منابع گیاهی غنی ترین منبع امگا۳ است، و نسبت به ماهی امگا ۳ بیشتری داره.

فیبر در رژیم غذایی
خوردن دو قاشق غذاخوری تخم شربتی میتونه یک سوم نیاز روزانتون به فیبر تامین کنه. فیبر التهاب رو کم کرده، سطح کلسترول رو پایین میاره و اجابت مزاجتون رو بهبود میده.

دندان ها و استخوان ها
یه وعده تخم شربتی حدود یک پنجم از نیاز کلسیم روزانتون رو تامین میکنه. کلسیم به دندان ها و استخوان ها قدرت داده و از شما در برابر پوکی استخوان محافظت میکنه.تخم شربتی همچنین سرشار از منگنز، فسفر و منیزیمه، که همه ی این مواد سلامتیه استخوان های شما رو بهبود میدن.

آنتی اکسیدان
تخم شربتی حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدانه که از بدنتون در مقابل پیری، رادیکال های آزاد و سرطان محافظت میکنه. این آنتی اکسیدان ها عمر مفیدی زیادی دارن که میمونن حداق برای دو سال بدون نیاز به یخچال باقی بمونن.

عملکرد ورزشی
مطالعات نشون دادن که تخم شربتی میتونه عملکرد ورزشیتون رو همونطوری که تقریبا یه نوشیدن�� ورزشی انجام میده بهتر کنه. تخم شربتی میتونه برای کمک به ورزشکارانی که قبل از شروع ورزش کربوهیدرات مصرف میکنن مورد استفاده قرار بگیره تا مصرف قند رو کاهش داده و مواد مغذی زیادی به بدن برسونن.

سلامت قلب
تخم شربتی به کاهش فشار خون و سطح کلسترول بد کمک کرده و کلسترول خوب رو افزایش میدن، این امر برای قلبتون خیلی مفیده.

دانه ای کامل و فاقد گلوتن
تخم شربتی یه ماده غذایی کامله که به طور طبیعی فاقد گلوتنه، بنابراین اگه به دنبال یه رژیم غذایی فاقد گلوتن هستین میتونین تخم شربتی رو وارد برنامه غذاییتون کنین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه