کنسرت ویژه بانوان توسط سوسن سپهری

کنسرت ویژه بانوان توسط سوسن سپهری

سوسن سپهری، خواننده موسیقی ایرانی ۱ و ۲ خرداد ماه ۱۳۹۳، دومین کنسرت خود را اجرا می‌کند.

به گزارش مجله اینترنتی جهان و ورزش به نقل از ایسنا، این خواننده درباره جزئیات دومین کنسرت خود اظهار کرد: در راستای حفظ و اعتلای موسیقی بانوان، دومین کنسرت خود را در روزهای آغازین سومین ماه از سال جدید و در سالن سوره حوزه هنری اجرا می‌کنم.

او ادامه داد: فضای این کنسرت مثل کنسرتی که شهریور سال گذشته در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد، ترکیبی از آواز و تصنیف است. با این تفاوت که در این کنسرت، دو قطعه جدید «ای ساربان» و «شکار» که یکی بر اساس گوشه‌هایی از دستگاه همایون و مایه بیات اصفهان و دومی بر اساس گوشه‌هایی از دستگاه شور و مایه دشتی ساخته و تنظیم میثم کزازی اجرا می‌کنم.

علاوه بر این دو قطعه جدید، آثاری از بزرگان موسیقی ایران، قطعاتی مثل فردا تو میآیی و عاشق شدن فایده نداره، از جهانبخش پازوکی و فریاد و تو چون رودی از انوشیروان روحانی و چند قطعه دیگر را با تنظیم جدید اجرا می‌کنم.»

بر اساس این خبر، در این کنسرت نوازندگانی چون پدیده احرارنژاد (تار)، شیما بلوکیفر (کمانچه)، سپیده شایان راد (تنبک)، گیتا تهمتن (پیانو) آوا ایوبی (تارباس)، لیلی تنساز (دف) سوسن سپهری را همراهی می‌کنند.

بر پایه این خبر، سوسن سپهری متولد ۱۳۳۸ موسیقی را با گذراندن دوره های آموزش ردیف شهرام ناظری در مؤسسه «چاووش» طی سال های ۱۳۵۹-۱۳۶۱ آغاز کرد و مراحل آموزش ردیف را با گذراندن ردیف‌های فریبا داوودی در مؤسسه «تماشاگه راز» طی سال های ۱۳۷۴-۱۳۷۶ تکمیل کرد. در کنار این دوره های آموزشی، ردیف های آوازی صدیق تعریف و محسن کرامتی را به صورت خصوصی فرا گرفت.

این خواننده موسیقی ایرانی علاوه بر ردیف، موفق به گذراندن دوره آموزشی تلفیق شعر و آواز نزد زنده یاد دکتر حسین عمومی طی سال های ۱۳۷۶-۱۳۸۷ شد. وی در حال حاضر علاوه بر اجرای کنسرت، فعالیت‌های خود را در حوزه آموزش ردیف های آوازی ادامه می‌دهد.

بانوان علاقه‌مند جهت تهیه بلیط‌های این کنسرت می‌توانند به سایت «تیوال» مراجعه کند. زمان: اول و دوم خرداد، ساعت ۱۸-۲۰٫ مکان: خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، سالن سوره مهر.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه