علائم یائسگی در طول دوران عادات ماهانه خودشونو نشون میدن که به نظر میاد اختلالاتی ایجاد میکند که نشان از نزدیک شدن به یائسگی دارد.

علائم یائسگی در طول دوران عادات ماهانه خودشونو نشون میدن که به نظر میاد اختلالاتی ایجاد میکند که نشان از نزدیک شدن به یائسگی دارد. شناختن علائم بالینی و بیولوژیکی که چند ماه یا چند سال قبل از یائسگی نمایان میشن میتونه کمک کنه تا راحت تر زندگی کنین این دورانی که معمولا خیلی سخته برای خانوما.

چگونه علائم یائسگی را بشناسیم؟

قبل از یائسگی ، یائسگی و عادات ماهانه ی نهایی در زندگی زنان
میانگین سنی که شروع نشونه های قبل از یائسگیه معمولا ۴۷٫۵ ساله و تا وقتی که یائسگی اتفاق بیفته میرسه به ۴۸ تا ۵۲ سالگی. این دوران پایانی عادت های یک زن معمولا خیلی سخته. به علاوه یک سری مشکلات بالینی بی ثبات بوجود میاد و محیط خانه و جایگاه اجتماعی متزلزل و نامشخص میشه : حرکات بچه ها ، مشکلات زناشویی، مشکلات جنسی ، فوت یا بیماری مادر پدر و نزدیکان ، استرس و ترس از کارها و….
برای یک نشونه بارز میتوان به اضطراب و پریشانی که بیشتر نادیده گرفته میشه و همچنین به تپش در آوردن خود با بلند کردن اجسام سنگین که خیلی مهمه، اشاره کرد . به این خاطره که دونستن این نشونه ها میتونه به راحت تر زندگی کردن کمک کنه.

این علائم چیست؟
علائم یائسگی در خانم ها باهم متفاوت است. ۳ مدل علامت بالینی به طور متوالی و متناوب وجود دارد .
اختلالات کوتاهی که در سیکل خانم ها بوجود میاد به طور متوسط از ۴۲ سالگی شروع میشه و معمولا مشکلات قاعدگی به همراه داره.

  • سندروم قبل از قاعدگی: حساسیت پستان ، نفخ، افزایش وزن، عصبی شدن و تحریک پذیری بالا، همچنین اختلالات سیکل به صورت متناوب و کوتاه و بلند و یا زیاد شدن عادات ماهانه.
  • تاخیر در زمان عادت و احساس گرمای شدید. بله! بین ۸ تا ۱۲% از خانم ها با اینکه هنوز عادت هاشون مرتبه اما حالت گر گرفتگی پیدا میکنن.
  • یک علامت دیگه اینه که دائما احساس خستگی میکنند و حالت های افسردگی خودشون رو نشون میدن، اختلال در خوابیدن و بعضی اوغات هم رنجش های واژینال نیز جزو این علائمند.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه