چندین عامل مختلف بر متابولیسم یا تعداد کالری‌هایی که بدن‌تان در هر روز می‌سوزاند، تأثیر می‌گذارند

چندین عامل مختلف بر متابولیسم یا تعداد کالری‌هایی که بدن‌تان در هر روز می‌سوزاند، تأثیر می‌گذارند. ممکن است شنیده باشید که درجه حرارت مرکز بدن شما می‌تواند متابولیسم‌تان را افزایش یا کاهش دهد. به نظر می‌رسد که این درست است و درجه حرارت هوای بیرون نیز ممکن است بر تعداد کالری‌هایی که بدن شما در هر روز می‌سوزاند، تأثیر بگذارد.

دماهای بالا

تحقیقات نشان می‌دهد که درجه حرارت‌های بالاتر مرکز بدن، سوخت و ساز را افزایش می‌دهد. یک بررسی که در سال ۲۰۰۹ در Transactions of the American Clinical and Climatological Association منتشر شد، گزارش می‌دهد که افزایش درجه حرارت بدن با سرعت متابولیسم بالاتر، مرتبط است و دمای بدن بالا قطعا به متابولیسم سرعت می‌بخشد. نویسندگان این بررسی می‌گویند که به ازای هر یک درجه سانتیگراد افزایش درجه حرارت بدن، متابولیسم شما ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش می‌یابد که به این معناست اگر به طور معمول روزانه ۲۰۰۰ کالری می‌خورید، ۱۰۰ تا ۱۳۰ کالری اضافی در روز مصرف خواهید کرد، زیرا درجه حرارت بدن براساس نیمی از انرژی مصرفی شما محاسبه می‌شود.

ورزش کردن
دماهای پایین‌تر

به نظر می‌رسد که درجه حرارت‌های پایین‌تر مرکز بدن، سرعت سوخت و ساز را کاهش می‌دهند. یک بررسی که در سال ۲۰۰۹ در Transactions of the American Clinical and Climatological Association منتشر شد، خاطر نشان می‌کند که کاهش ۱ درجه سانتیگراد از دمای بدن، سرعت متابولیسم شما را کاهش می‌دهد و باعث می شود در هر روز، حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ کالری کمتر مصرف کنید.

آیا دمای هوای بیرون مهم است؟

در حالیکه دمای بدن بالاتر، متابولیسم را افزایش می دهد، دمای هوای خنک‌تر نیز ممکن است متابولیسم را افزایش دهد. بر اساس گزارش مؤسسات ملی بهداشت، مردانی که در معرض دماهای هوای سردتر قرار گرفتند، افزایش چربی قهوه‌ای و متابولیسم‎های بالاتری را در مطالعه سال ۲۰۱۴ که در Diabetes منتشر شد، نشان دادند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ در Plos One نیز دریافت که مصرف انرژی در مدت قرار گرفتن درمعرض دماهای سرد، بالاتر است و قرار گرفتن در معرض هوای سرد، سوخت و ساز بدن موش‌ها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.
ورزش چطور؟

ورزش باعث افزایش درجه حرارت بدن و افزایش متابولیسم در طول فعالیت فیزیکی می‌شود. در واقع، عضله دارای سرعت سوخت وساز بالاتری نسبت به چربی بدن است، بنابرین هرچه تود‌ه‌ی عضلانی بیشتری به وسیله‌ی ورزش کردن به دست آورید، متابولیسم شما بالاتر خواهد بود (حتی در طول زمان استراحت). انجمن ��رزش آمریکا (ACE) می‌گوید که ورزش کردن در آب و هوای گرم، کالری بیشتری نسبت به ورزش کردن در دمای سرد می‌سوزاند زیرا خنک کردن بدن‌تان در گرما به انرژی بیشتری نیاز دارد. اما اگر دچار لرز شوید، یک استثنا وجود دارد.ACE خاطر نشان می‌کند که لرزیدن می تواند باعث شود که تنها در یک ساعت، ۴۰۰ کالری مصرف کنید.

منبع: تناسب اندام

Share the post "چگونه دمای بدن بر متابولیسم تأثیر می‌گذارد؟"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. چگونه با یک متابولیسم کند، وزن کم کنید
  2. دمای هوای همدان به هفت درجه زیر صفر رسید
  3. دمای هوای تهران روز جمعه به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد
  4. دمای هوای اکثر نقاط کشور از هفته آینده افزایش می‌یابد
Tweet چگونه دمای بدن بر متابولیسم تأثیر می‌گذارد؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه