غذا خوردن پشت میز کارتون به نظر میرسه راه خوبی باشه که از زمانتون بهترین استفاده رو بکنین. این رفتار ممکنه رییستون رو تحت تاثیر قرار بده اما قطعا برای سلامتیتون خوب نیست.

غذا خوردن پشت میز کارتون به نظر میرسه راه خوبی باشه که از زمانتون بهترین استفاده رو بکنین. این رفتار ممکنه رییستون رو تحت تاثیر قرار بده اما قطعا برای سلامتیتون خوب نیست. اگه پشت میز کارتون غذا بخورین سلامتیتون رو در خطر قرار میدین. در این مقاله ما چندتا از دلایلی که نباید روی میز کارتون غذا بخورین بهتون معرفی میکنیم.

چرا نباید پشت میز کارتان غذا بخورید

میزتون کثیفه
محققان ادعا میکنن که یه میز متوسط ۴۰۰ بار بیشتر از یه صندلی توالت میکروب داره! به این فکر کنین که چند بار میز یا کیبوردتون رو تمیز میکنین؟! وقتی روی میز کارتون غذا میخورین، غذاتون رو در معرض این میکروبها قرار میدین.

برای دستگاه گوارشتون مضره
وقتی دارین غذا میخورین و همزمان کار هم میکنین، بیشتر روی کارتون متمرکز هستین تا غذاتون. اینکار باعث میشه جریان خون از سیستم گوارش به سمت مغز و قلبتون منحرف بشه. وقتی غذا میخورین بدن برای هضم و دور شدن از استرس نیاز به آرامش داره. اینکار شاید یکی از دلایلی باشه که شما با مشکلات هضم مثل مثل نفخ، سوهاضمه و سوزش سردل روبرو میشین.

اینکار بر وضعیت بدنتون تاثیر میذاره
نشستن طولانی مدت پشت میز کارتون شونه ها، کمر، گردن و پاها رو دچار عوارض میکنه. وقتی برای ناهار خوردن از پشت میزتون بلند میشین به بهبود جریان خونتون کمک میکنین و به این ترتیب انرژی و اکسیژن بیشتری برای بافت ها و اندامتون به ارمغان میارین. پس در طول روز برای ناهار خوردن یا کمی راه رفتن از روی صندلیتون بلند شین.

بی فکر غذا میخورین
وقتی پشت میزتون غذا میخورین تمرکزتون رو از غذا به کارتون منحرف میکنین. گاهی کاملا درگیر کارتون میشین و متوجه نمیشین که کی باید غذا خوردن رو تموم کنین. عدم توجه و تمرکز به بی فکر خوردن منجر میشه و وقتی بدون فکر غذا بخورین منجر به پرخوری میشه.

بهره وریتون رو تحت تاثیر قرار میده
وقتی برای غذا خوردن از میز کارتون دور میشین، به مغزتون استراحت میدین. اینکار باعث میشه مغزتون مجددا راه اندازی بشه و خستگیتون کم بشه. اجازه دادن به بدن برای حرکت کردن در دفتر کارتون، اکسیژن بیشتری به بدن و مغزتون میرسونه. این امر بهتون کمک میکنه هشیار و فعال بشین و در نهایت بهره وری بیشتری داشته باشین.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه