فعالیت‌های مجازی رامبد جوان با بقیه بازیگران كمی فرق دارد. رامبد زیاد به دنبال به اشتراك گذاشتن سفرها و دلخوشی‌های كوچك و بزرگ زندگی‌اش نیست.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - شقایق جعفری: فعالیت‌های مجازی رامبد جوان با بقیه بازیگران کمی فرق دارد. رامبد زیاد به دنبال به اشتراک گذاشتن سفرها و دلخوشی‌های کوچک و بزرگ زندگی‌اش نیست. او طرفدار سرسخت محیط زیست و مهربانی با حیوانات است. از طرف دیگر پست‌های متعددی با هدف اشاعه شادی و لبخند منتشر کرده که با هشتک‌های لبخند، خنده و ترویج شادی بسیار پربازدید و خواندنی هستند. در این شماره دکتر علیرضا شیری، روانشناس فعالیت‌های مجازی رامبد جوان را برای‌تان تحلیل می‌کند تا ویژگی‌های شخصیتی این هنرمند را بهتر بشناسید.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

جنس شادی او متفاوت است

از سال‌ها پیش که رامبد جوان با کاراکتر فرید جنگل برد در خانه سبز به قاب تلویزیون آمد، تقریبا حدس می‌زدیم که شخصیت متمایزی او را به فرید تبدیل کرده است. از آن سال‌ها تا امروز زمان زیادی گذشته اما هنوز رامبد جوان و شیطنت‌هایش به جای خود باقی است. جنس شادی او با دیگران فرق دارد؛ نوعی از شادی که نه تقلبی است و نه مجازی. خنده و شادی باارزشی که مفهومش را از عشق، شادی و آزادی عمل می‌گیرد و نوع شادی کردنش علاوه بر نشاط باعث باروری روح انسان هم می‌شود.

حالا این رامبد با فاکتورهای شخصیتی خود به‌راحتی در دل میلیون‌ها نفر نشسته است و لبخندش دل عده زیادی را خوش می‌کند؛ کسی که در پست‌های کم‌تعداد صفحه‌های مجازی خود حرف‌های عامیانه را در قالب جملات و تصاویر روانشناسی شده صادقانه البته با انرژی مثبت به گوش مخاطب می‌رساند. اغلب عکس‌های به اشتراک گذاشته از شعار خندیدن و لبخند زدن بسیار می‌گوید حتی پست‌هایی از روزهای شلوغ و پرکار که این حس را القا می‌کند که او می‌تواند در حساس‌ترین و سخت‌ترین شرایط هم بر اعصاب، روح و شرایط فیزیکی خود تسلط داشته باشد؛ پست‌هایی که نتیجه‌گیری تمام آنها این است که لبخند زدن بهتر از اخم کردن است و او مکررا می‌خواهد در هر شرایطی طرفدارانش پنج ثانیه لبخند بزنند.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

از قالب‌های سخت و روزمرگی‌ها خوشش نمی‌آید

بیشتر پست‌های رامبد در پرانرژی‌ترین شرایط به ثبت رسیده است؛ از پریدن‌های چند متری به هوا با لباس‌های رنگی که بر تن دارد تا عکس از خنده‌های از ته‌دل تکی در جمع دوستان یا نشستن روی کاپوت ماشین با لبخندی از ته دل. رامبد سال‌های زیادی است که کار کمدی انجام می‌دهد اما باور او از ماهیت طنز به بهانه آوردن لبخند بر لب مردم در پست‌های این روزهای او به خوبی دیده می‌شود.

پست‌های پربازدید او از پشت صحنه‌های «خندوانه» و اشتراک خنده‌های دیگران باور او از جامعه‌ای است که دلش می‌خواهد در آن زندگی کند، به همین دلیل در طول شبانه‌روز با مرور آنها بارها آن را به مخاطب خود یادآوری می‌کند تا وقتی از لاک خود بیرون می‌آید و پا در اجتماع و جمع‌های دوستانه‌اش می‌گذارد با مردمی لبخند بر لب و پرانرژی مواجه شود که آرزویش را دارد. در طول سال‌ها کار حرفه‌ای و زندگی خندیدن دغدغه اصلی و همیشگی این هنرمند بوده است، تا جایی که او همیشه چه در قاب تصویر و چه در پست‌های صفحه مجازی خود بر لزوم شاد بودن، خندیدن و شوخ‌طبعی تاکید می‌کند.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

او می‌خواهد فرم و قالب زندگی عبوس و اخمو را بشکند و در عوض حتی در بازنشر اعتقادهای شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی معتقد است شکل زندگی آدم‌ها به تحولی بزرگ نیاز دارد. او به وضوح ثابت کرده چهره آدم‌های عمیق و عالم، عبوس و در هم رفته نیست بلکه ایده‌های عمیق و موثر از آدم‌های طناز و مبتکر به برون می‌تراود.

با محیط زیست و حیوانات مهربان است

رامبد از شوخی درک درستی دارد. شکل درخواست‌های جدی و عاجزانه او از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف آب و مهربان بودن با محیط زیست در قالب عکس‌های پرانرژی و نوشته‌های خلاقانه کاملا هوشمندانه طراحی و منتشر شده است بنابراین او جزو افرادی است که با طبع شوخ و هوش سرشاری که در منتقل کردن آن دارد به سادگی می‌تواند از فرهیختگان جامعه امروز باشد چراکه جهت دادن او به افکار مردم با چاشنی لبخند و خارج از چارچوب‌های پندگونه در ارائه بسته‌های فرهنگی کاری به مراتب قابل تقدیر است.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

او با تمام توان در تلاش است که بگوید فرهنگ‌سازی و دوستی با منابع طبیعی با بداخلاقی و قوانین و پیام‌های خشک قابل درک نخواهد بود و جامعه با عبوس بودن شهروندانش رشد نمی‌کند. کاریکاتور‌ها و تصویر‌های خوش‌رنگ و لعاب مهم‌ترین انتخاب او برای مبارزه جدی با بحران کم‌آبی است؛ پست‌هایی که در عین شاد بودن مخاطب را به فکر فرومی‌برد. از طرف دیگر تلاش‌های او برای مهربان بودن با حیوانات و مبارزه با شکارهای غیرقانونی برای همراه شدن با طبیعت و نجات محیط زیست دغدغه‌ اصلی او در برخورد با زندگی ماشینی و شهری است.

رامبد جوان در صفحه مجازی خود پست‌های فراوانی با هدف مقابله با شکار غیر قانونی حیوانات، تشویق و ترویج مهربانی آدم‌ها با آنها را به اشتراک گذاشته است. به عقیده او قرار نیست آسایش ما آرامش و فرصت زندگی را از هر موجود زنده دیگری بگیرد.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

رامبد مخاطبانش را دوست دارد

او در ارتباط با مخاطبانش چه در برنامه‌های تلویزیونی و چه در پست‌های به اشتراک گذاشته در صفحات مجازی بسیار موفق است چون از درون مخاطبان خود را دوست دارد و به همراهی آنها افتخار می‌کند. از طرفی از کامنت‌ها و واکنش‌های طرفداران او به یک اصل اساسی پی می‌برید؛ اینکه مخاطبان با دیدن عکس‌ها یا خواندن پست‌های او به یک جور احساس آینه‌ای می‌رسند، انرژی می‌گیرند و لبخند می‌زنند. درست همان‌طور که ما با دیدن دوست‌های افسرده و غمگین‌مان سردرد دل‌مان باز می‌شود و شروع به آه و ناله می‌کنیم.

این رابطه در بین پست‌های این هنرمند و دنبال‌کنندگان او به وضوح به چشم می‌خورد. زمانی که او در پست‌هایش می‌خندد، ما هم لبخند می‌زنیم یا اگر اظهارنظری کند ناخودآگاه با او همراه می‌شویم. ادبیات و شیوه برنامه‌سازی رامبد جوان به ما می‌گوید شما می‌توانید شادی را تمرین و تکرار کنید تا به مرور شاد شوید، درست همان‌طوری که با تزریق غم و افسردگی به جامعه، انعکاسش را دریافت خواهیم کرد.

پست‌های به اشتراك گذاشته رامبد جوان در شبكه اجتماعی درباره شخصیت او چه می‌گویند؟

#خنده، #لبخند و #خندوانه نسبت به سایر هشتگ‌ها تعداد پست‌های بیشتری دارند و صفحه مجازی او پر است از کاریکاتورهای جورواجور با موضوعات مختلف که ماهیت درونی و مثبت‌اندیشی او را در مواجهه با مشکلاتی به مراتب جدی به خوبی بازگو می‌کند. بله، این رامبد است؛ رامبدی که با یک مشت مسئولیت و بحران حل نشده باز هم لبخند می‌زند.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه