اگر مي‌خواهيد متاهل بمانيد، عروسي بگيريد، اما نه يك عروسي گران قيمت و پر زرق و برق.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - آسا ابراهيمي: كمتر دختري است كه آرزوي پوشيدن لباس عروس گران‌قيمت و گرفتن جشني باشكوه و مجلل را نداشته باشد و البته كمتر دختري است كه ميلي به خريدن حلقه ازدواجي با الماس‌هاي برجسته حتي يك‌بار هم به ذهنش خطور نكرده باشد اما محققان مي‌گويند رسيدن به هيچ كدام از اين آرزوها، نمي‌تواند خانم‌ها را خوشبخت كند.

بررسي‌هاي آنها نشان مي‌دهد براي رسيدن به خوشبختي نيازي به صرف اين هزينه‌ها نيست و با پيروي از فرمول‌هاي ساده‌تري مي‌توان دوام زندگي مشترك را تضمين كرد. اگر مي‌خواهيد از فرمول‌هاي پيشنهادي آنها باخبر شويد و به ادامه مطلب توجه کنید.

حتما عروسي بگيريد

روانشناسان هم تا اندازه‌اي با يافته‌هاي محققان موافقند. سال‌هاست كه مشاوران خانواده مي‌گويند نگرفتن عروسي مي‌تواند احتمال طلاق گرفتن يا با مشكل مواجه شدن زوج‌ها را بيشتر كند و به عنوان يك پيش آگهي منفي، نامزدها را از گرفتن چنين تصميمي باز مي‌دارد. مشاوران خانواده مي‌گويند عروسي نگرفتن مساوي طلاق گرفتن نيست اما مي‌تواند خطر به سراشيبي افتادن زندگي زوج‌ها را بيشتر كند. پژوهشگران هم در اين مورد با روانشناسان موافقند. در گزارش پروژه ملي ازدواج ایالات‌متحده آمده است كه برگزار شدن مراسم ازدواج بر رضايت زوج‌ها از زندگي مشترك‌شان تاثير مستقيم مي‌گذارد.

ولخرج‌ها زودتر طلاق مي‌گيرند!

به نوشته بي‌بي‌سي، زوج‌هايي كه چنين جشني را برگزار كرده‌اند، كيفيت زندگی‌شان بالاتر بوده و احساس خوشبختي بيشتري مي‌كردند. محققان مي‌گويند شايد اين مراسم به نحوي سمبليك نشان مي‌دهد كه عروس و داماد گزينه‌هاي ديگر را كنار گذاشته‌اند و انتخاب خود را كرده‌اند و اين مراسم به پي‌ريزي پايه‌هاي اين تعهد، جنبه‌اي رسمي مي‌دهد يا شايد هم برگزار كردن چنين جشني نشان مي‌دهد عروس و داماد اطرافياني دارند كه در گرفتن چنين تصميمي همراه‌شان هستند و از آنها حمايت مي‌كنند.

حتما صرفه‌جويي كنيد

اين روزها به همان نسبت كه موج عروسي‌هاي گران‌قيمت و لوكس سرازير شده، به طرفداران عروسي نگرفتن و ساده زندگي را شروع كردن هم افزوده شده است. از نظر شما كدام شيوه بهتر است و بر عاقبت زندگي مشترك‌تان تاثيري مثبت مي‌گذارد؟ يك شروع كم‌هزينه يا آغاز زندگي مشترك با مجلس عروسي‌ كه همه در مورد شكوهش با هم حرف مي‌زنند؟

ميرور نوشته است كه گروهي از پژوهشگران كه اين موضوع را بررسي كردند، راي را به نفع عروسي‌هاي كم‌خرج صادر كردند. يافته‌هاي آنها نشان مي‌دهد خريد سرويس طلايي كه نگين‌هايش چشم همه را خيره كند و بريز و بپاش در هزينه‌هاي عروسي، مي‌تواند كار شما را به طلاق بكشاند. البته پژوهشگران با گرفتن عروسي‌هاي كوچك يا نگرفتن اين جشن موافق نيستند و مي‌گويند آنچه براساس پژوهش‌ها مي‌تواند شما را خوشبخت كند، يك عروسي بزرگ اما ارزان قيمت است.

با توجه به پژوهش‌ها صرف هزينه بيشتر از 6هزار و 200 يورو براي عروسي، مي‌تواند آغازگر بحران‌هاي زندگي مشترك شما باشد اما چنين يافته‌اي نبايد شما را به جاي صرفه‌جويي گرفتار خساست كند و باعث شود به‌طور كامل خيال جشن گرفتن را از سرتان بيرون كنيد. حق داريد؛ برگزار كردن چنين مراسمي آن هم اگر بزرگ باشد، هم استرس دارد و هم دوندگي اما ارزشش را دارد كه به‌خاطر دوام عشق‌تان همه اين سختي‌ها را به جان بخريد و يك شب شاد را در كنار عزيزان‌تان برگزار كنيد.

حتما ماه عسل برويد

تا اينجا تلاش كرديم شما را به كم خرجي و صرفه‌جويي تشويق كنيم اما با كمال تاسف بايد بگوييم مجبوريد به‌خاطر خوشبخت شدن، همه پول‌هايي كه صرفه‌جويي كرده‌ايد را در ماه عسل‌ خرج كنيد. به نوشته شيكاگو تريبون، از نظر محققان تنها يك عروسي ارزان قيمت نيست كه ضامن خوشبختي شما مي‌شود. آنها مي‌گويند صرف هزينه اندك براي جشن ازدواج در صورتي شما را خوشبخت مي‌كند كه با ماه عسلي مفصل همراه مي‌شود. محققان مي‌گويند زوج‌هايي كه به ماه عسل مي‌روند (فارغ از اينكه چقدر در چنين مسافرتي خرج مي‌كنند) خطر جدا شدن از همسرشان را 41 درصد كاهش مي‌دهند.

محققان مي‌گويند زوج‌هايي كه با صرفه‌جويي عروسي مي‌گيرند اما پول‌هاي‌شان را خرج ماه عسل مي‌كنند و حسابي در ماه عسل‌شان خوش مي‌گذرانند، زندگي با دوام‌تري دارند. پس تا جايي كه مي‌توانيد از هزينه‌هاي غيرضروري عروسي‌تان كم كنيد و براي گذراندن يك ماه عسل طولاني برنامه‌ريزي كنيد. باور كنيد اضافه كردن چند غذا به منوي شام عروسي‌تان ارزش افسردگي و بحران‌هاي پس از جدايي را نخواهد داشت.

حتما حلقه ارزان بخريد

به دست كردن يك حلقه گران‌قيمت ازدواج زندگي مشترك را با دوام‌تر مي‌كند؟ هافينگتون پست از زبان پژوهشگران نوشته است كه صرف هزينه‌اي حدود دو تا 4 هزار دلار (چيزي بين 6/5 تا 13 ميليون تومان) براي خريد حلقه ازدواج مي‌تواند خطر طلاق گرفتن را 1/ 3 مرتبه بيشتر كند. درحالي‌كه خريدن حلقه با قيمتي حدود 500 تا 2000 دلار (يعني حدود 1/ 5 تا 6 ميليون تومان) افزايش چنين خطري را به دنبال نمي‌آورد.

ولخرج‌ها زودتر طلاق مي‌گيرند!

اگرچه برخي هنوز هم پول را يكي از معيارهاي لازم و حتي كافي براي خوشبخت شدن مي‌دانند اما محققان مي‌گويند كساني كه براي اثبات عشق‌شان به همسر آينده خود حلقه‌اي برايش مي‌خرند كه بيشتر از 20 هزار دلار قيمت دارد (تعجب نكنيد! كساني هستند كه براي ازدواج‌شان حلقه 65 ميليون توماني مي‌خرند) به احتمال 1/ 6 مرتبه بيشتر از زوج‌هايي كه حلقه 5 هزار تا 10 هزار دلاري مي‌خرند، از شريك زندگي‌شان جدا مي‌شوند.

محققان پا را از اين هم فراتر مي‌گذارند و ادعا مي‌كنند خريدن حلقه‌اي كه هزار دلار يا كمتر قيمت دارد، خطر طلاق گرفتن را به‌شدت پايين مي‌آورد. با توجه به نتايج اين پژوهش‌ها، خودتان قضاوت كنيد و تصميم بگيريد. آيا هنوز هم آرزوي درخشيدن چنین الماس بزرگی را روي انگشتر عروسي‌تان داريد؟

حتما شلوغش كنيد

شايد وقتي از عروسي كم‌هزينه حرف مي‌زنيم، تصور كنيد بايد تعداد ‌مهمان‌هاي‌تان را كم كنيد اما حسرت پوشيدن لباس گران‌قيمت و چيدن ميز شام مفصل را به دل‌تان نگذاريد اما اشتباه مي‌كنيد. محققان مي‌گويند براي خوشبخت شدن بايد حداقل 150 نفر را براي عروسي‌تان دعوت كنيد.

به نوشته بي بي سي، محققان بر اين باورند كه بالا رفتن آمار دعوت‌شده‌ها هم مي‌تواند پيش‌آگهي مثبتي براي ساختن يك زندگي با دوام باشد. زماني كه پژوهشگران به اين نتيجه رسيدند، در ابتدا تصور كردند شايد كساني كه ‌مهمان‌هاي بيشتري را دعوت مي‌كنند، تمكن مالي بيشتري دارند و به‌خاطر همين خوشبخت‌تر مي‌شوند اما حذف معيارهايي مثل وضعيت مالي و تحصيلي هم نتوانست نتيجه ديگري را در بررسي آنها به ارمغان بياورد و به همين دليل محققان قاطعانه اعلام كردند كه فارغ از همه علائم، تعداد ‌مهمان‌ها مي‌تواند بر بقا يا از دست رفتن زندگي مشترك زوج‌ها تاثير بگذارد.

ولخرجي كار اين ستاره‌ها را به طلاق كشاند؟

اگر مي‌خواهيد از فرمول پژوهشگران براي خوشبخت شدن كمك بگيريد، حتما جشن بگيريد و لباس عروس به تن كنيد، تا جايي كه مي‌توانيد در گرفتن عروسي كم خرجي كنيد، تا جايي كه مي‌توانيد آدم‌هاي بيشتري را به عروسي‌تان دعوت كنيد و تا آنجا كه براي‌تان ممكن است در ماه عسل بمانيد، اما به شيوه اين افراد سرشناس عمل نكنيد.

عروسي شش ميليون يورويي

ولخرج‌ها زودتر طلاق مي‌گيرند!

كيم كارداشيان، مدل معروف و كريس هامپريز، همسرش براي گرفتن جشن عروسي شش ميليون يورو (يعني حدود 26 ميليارد تومان؛ نفس عميق بكشيد) خرج كردند اما بد نيست بدانيد 72 روز بعد از گرفتن چنين جشني، از هم جدا شدند. انگار آنها آنقدر براي فرار از هم عجله داشتند كه حتي نگذاشتند مهر ازدواج‌شان خشك شود.


عروسي 600 هزار يورويي

ولخرج‌ها زودتر طلاق مي‌گيرند!

بازيگر سرشناس هاليود، براد پيت، براي ازدواج با جنيفر آنيستون كه او هم بازيگري سرشناس است، جشني 605 هزار يورويي (يعني حدود 2.5 میلیارد تومان) گرفت اما طلاق آنها به يكي از تراژيك‌ترين جدايي‌ها در ميان افراد سرشناس تبديل شد. به نظر شما صرف چنين هزينه‌اي مسبب جدا شدن اين زوج بوده است؟


عروسي 900 هزار يورويي

ولخرج‌ها زودتر طلاق مي‌گيرند!

مدونا، آواز‌خوان سرشناس هم درحالي كه 908 هزار يورو ( او از براد پيت ولخرج‌تر بوده و حدود 4 میلیارد تومان خرج كرده) براي ازدواجش با گاي ريتچي خرج كرده بود، نتوانست در كنارش بماند. ازدواج آنها كه در قصري باشكوه برگزار شده بود هم با وجود همه عظمتش به طلاق ختم شد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه