ورزش اسکی بیماری‌های ذهنی را کاهش می‌دهد

ورزش اسکی بیماری‌های ذهنی را کاهش می‌دهد

ورزش اسکی،بیماری‌های ذهنی ،اسکی بازان،اسنوبورد،مقاله ورزشی

محققان کره جنوبی با بررسی میزان شادی، احساس رضایت و روحیه افرادی که در ورزش اسکی و اسنوبورد فعالیت دارند، دریافتند که این گونه ورزش‌ها سلامت روانی جامعه را افزایش می‌دهد.

محققان دانشگاه یونسی ، کره جنوبی تحقیقاتی را در زمینه تاثیر اسکی بر شادی و نشاط ورزشکاران انجام داده‌اند که مقاله‌ای در این زمینه در مجله "تحقیقات کاربردی" منتشر شد. دکتر هیون وولی و همکارانش 279 فردی را که در پیست‌های اسکی فعالیت داشتند مورد بررسی قرار دادند. میزان شادی این اسکی بازان و اسنوبورد سواران، میزان شرکت آنها در این فعالیت و میزان رضایت آنها بررسی شد. در بین این افراد 129 نفر (45.2 درصد) در اسکی ، 112 نفر (40.1 درصد) در اسنوبورد و 41 نفر (14.7 درصد) در هر دو ورزش فعالیت داشتند. افراد مورد بررسی به طور متوسط چهار روز و نیم را در پیست اسکی گذراندند.

نتایج تحقیقات نشان داده است که شرکت در فعالیت‌های ورزشی تاثیر مثبتی بر احساس رضایت در این افراد دارد و این تجربه باعث افزایش احساس خوشحالی افراد می‌شود. در واقع فعالیت‌های ورزشی از جمله اسکی بر سلامت تاثیر مثبت می‌گذارند.

تجربه ورزش‌هایی از جمله اسکی تا حدی جذاب است که افراد هزینه زیاد آن را متحمل می‌شوند. شرکت در این گونه ورزش‌ها به زندگی هدف می‌دهد.

لی، با توجه به نتایج این تحقیقات بیان کرده است که اسکی بازان، نسبت به اسنوبورد سواران احساس لذت بیشتری دارند. شرکت در این نوع ورزش‌ها باعث کاهش بیماری‌های ذهنی ،‌ افزایش تفکر مثبت و جلوگیری از استرس می‌شود. حتی کسانی که به طور تفریحی در این ورزش‌ها شرکت می‌کنند نیز از فواید آن بی‌بهره نیستند.

ورزش کردن باعث نشاط جمعی می‌شود. دکتر لی مدیر این تحقیقات ، پیشنهاد کرده است که افراد به صورت گروه ی در این ورزش‌ها شرکت کنند، بدین شکل انگیزه و احساس نشاط در آنها افزایش می یابد./ سلامت نیوز

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه