زومبا ! ازین بهتر برای تکون دادن خودتون وجود نداره. در هر صورت همونطوری که فکرشو میکنیم بیشترین پیروان این ورزش تناسب اندام خودشون رو از رقص لاتین دارن.

زومبا ! ازین بهتر برای تکون دادن خودتون وجود نداره. در هر صورت همونطوری که فکرشو میکنیم بیشترین پیروان این ورزش تناسب اندام خودشون رو از رقص لاتین دارن.

همه چیز در مورد ورزش زومبا

زومبا : هم ورزش و هم سرگرمی
استدلالی که از زومبا باید داشت خیلی فراتر از یک جنبش و حرکته، این ورزش یک پایه ی یک فضای آروم و باز رو برامون فراهم میکنه . حرکات زومبا برای اینکه بتونیم راحت تر انجامش بدیم ، قطعه قطعه است و خنده و شادی هم که برای همه داره!
به علاوه این ورزش فقط یک مرحله داره که اونم مرحله ابتداییه و بعد از اون میریم که دست جمعی برقصیم و تطبیق بدیم خودمون و حرکاتمون رو بدون اینکه حالت آموزش یا خستگی وجود داشته باشه.
طراحی این رقص هر ۴ یا ۵ هفته یک بار تغییر میکنه و معمولا کافیه برای اینکه خسته نشین از حرکات تکراری اما بیش از حد عوض نمیشه تا حرکات یادتون بمونه . به هر حال برای اینکه کاملا بتونین انجامش بدین باید یکمی از حرکاتش رو بشناسین.
اما هرکسی هم ازین ورزش خوشش نمیاد و حال و هوای کلاسای زومبا رو نداره اما این به این دلیل نیست که رقص لاتین زیبا نیست . فقط به سلیقه ارتباط داره.
بزرگترین بدی این ورزش اینه که نتیجه ی آن به شدت به کیفیت کلاس و مربیتون و در واقع کسی که انگیزه ی شمارو برمی‌انگیزه بستگی داره. به عنوان پیشنهاد ، شما میتونین در سایت www.zumba.fr مدرسان با مجوز رو بشناسین و اونها به شما کمک کنن برای درست انجام دادن حرکات ؛ با این حال اما باز هم تضمین مطلق نمیشه داد و بهتره که مراقب باشین تا آسیب نبینین.
حرکات زومبا تقریبا شبیه تلوتلو خوردن میمونه و فشار آن به روی مفاصل شما میاد. یادتون نره که به بدن خودتون گوش بدین و تواناییهاتون رو نادیده نگیرین و اگر مشکلی در حرکت کردنتون دارین حتما با دکتر مشورت کنین تا آسیبی شمارو تهدید نکنه.
برای برطرف کردن اینجور مشکلات زومبا امروزه به شکلای مختلف ارائه میشه.

  • ورزشهای آبی ( در استخر ، راه رفتن در آب )
  • زومبای طلایی ( برای ییافراد مسن تر، با سرعت کم )
  • زومباتونیک ( برای جوون ترها و افراد بین ۸ تا ۱۲ سال ، کلاس سرگرم کننده و تقریبا شبیه هیپ‌هاپ )
  • زومبایی که بیشتر برای پرورش اندام به کار میره و تلاش بیشتری لازم داره برای حرکت.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه