پرشین پرشیا:اگر به فکر یک ساندویچ خوشمزه با طعم متفاوت برای همه اعضای خانواده بخصوص بچه‌ها هستید، لقمه‌های میگویی یک پیشنهاد ویژه است. این لقمه‌ها را به‌راحتی و در زمان کم درست کنید و لذت ببرید. مواد لازم برای ۲-۳ نفر. ۵۰۰ گرم میگو. ۱ عدد هویج خلالی خرد شده. ۲ ق س روغن‌زیتون. ۱ ق ج کنجد. ۱ عدد پیاز خرد شده. ۱ پیمانه برگ کلم خرد شده. ۲ /۱ پیمانه گشنیز خرد شده. ۳ ق س سس دلخواه. ۱۰ عدد خمیر یوفکا. به میزان لازم نمک و فلفل. مقداری روغن برای سرخ کردن. طرز تهیه:. ۱. فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌ ...


میگو لقمه‌ یک ساندویچ خوشمزه


 


پرشین پرشیا:اگر به فکر یک ساندویچ خوشمزه با طعم متفاوت برای همه اعضای خانواده بخصوص بچه‌ها هستید، لقمه‌های میگویی یک پیشنهاد ویژه است. این لقمه‌ها را به‌راحتی و در زمان کم درست کنید و لذت ببرید.

 

مواد لازم برای ۲-۳ نفر


۵۰۰ گرم میگو

۱ عدد هویج خلالی خرد شده

۲ ق س روغن‌زیتون

۱ ق ج کنجد

۱ عدد پیاز خرد شده

۱ پیمانه برگ کلم خرد شده

۲ /۱ پیمانه گشنیز خرد شده

۳ ق س سس دلخواه

۱۰ عدد خمیر یوفکا

به میزان لازم نمک و فلفل

مقداری روغن برای سرخ کردن

طرز تهیه:


۱. فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد روشن کنید تا گرم شود. میگوها را با مقداری نمک و فلفل طعم دار کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. حالا میگوها را داخل تابه سرخ کنید، سپس آنها را از تابه درآورده و در ظرفی بریزید. میگوهای سرخ شده را به کمک یک چاقوی تیز خرد کنید.


۲. در یک کاسه برگ کلم خرد شده را با پیاز، هویج، گشنیز، کنجد، روغن‌زیتون، سس دلخواه و میگوهای خرد شده بریزید و آنها را خوب باهم مخلوط کنید. مقداری نمک و فلفل هم به مواد بزنید.


۳. یک عدد خمیر یوفکا را روی سطح تمیزی قرار دهید. مقداری از مایه ساندویچ را روی خمیر بریزید و آن را به‌صورت لقمه‌ای تا کنید. همه لقمه‌ها را آماده کنید حالا لقمه‌ها را داخل یک ظرف مناسب که از قبل چرب کرده‌اید قرار دهید. ظرف را به مدت ۱۲-۱۰ دقیقه داخل فر بگذارید تا خمیر کاملاً برشته شود، سپس ظرف را از فر درآورده و لقمه‌ها را سرو کنید.


یه جور دیگه


به‌جای خمیر یوفکا از خمیر پیراشکی هم می‌توانید استفاده کنید.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه