برخی مواد غذایی شناخته شده به بهبود حافظه و عملکرد مغز کمک میکنن. این مقاله رو بخونید تا بیشتر درباره این 5 ماده غذایی مورد تاکید کارشناسان که باید به رژیم غذاییتون اضافه کنین بدونین...

برخی مواد غذایی شناخته شده به بهبود حافظه و عملکرد مغز کمک میکنن. این مقاله رو بخونید تا بیشتر درباره این ۵ ماده غذایی مورد تاکید کارشناسان که باید به رژیم غذاییتون اضافه کنین بدونین…

مواد غذایی که شما رو باهوش تر میکنه

 

ماهی: مشکل مشترکی که افراد زیادی باهاش روبرو میشن تلاش برای انجام کارهای ساده روزانه است- مثلا چه کاری باید انجام بدن، با کی تماس بگیرن یا برای ناهار چه چیزی دارن. پس اگه شما هم مثل خیلی های دیگه میخواین حافظتون بهبود پیدا کنه، ماهی بخورین. کارشناسان میگن اسیدهای چرب امگا ۳ که در ماهی های قزل آلا، ماهی آزاد پیدا میشه، برای سلامت کلی و بخصوص سلامت مغزتون عالیه.

سبزیجات: درحالی که خیلی از ما دوست داریم از خوردن سبزیجات طفره بریم، تحقیقات میگن که سبزیجات برای مغز عالین. اسفناج و کلم بروکلی که سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین C و بتا کاروتن هستن بیشتر برای سلامت کلی بدن شناخته شده هستن. این دو همچنین حاوی اسید فولیک هستن که برای بهبود سرعت ما در یادگیری و یادآوری اطلاعات مفیدن.

تخم مرغ: تخم مرغ غذایی عالی برای مغزه که سرشار از مواد معدنی و ویتامینه. تخم مرغ دارای آهن، ید و ویتامین B12 است، این ماده غذایی باید بخشی از رژیم غذایی روزانتون رو تشکیل بده. آهن گلبول قرمز رو بوجود میاره، گلبولهای قرمز اکسیژن رو به مغز حمل میکنن و در نهایت این عمل باعث هشیاری بیشترتون میشه. ید نیز برای بهبود توانایی حل مسائل شناخته شده است.

چای سبز: آیا میدونستین که ۸۰ درصد از مغزتون رو آب تشکیل میده؟ به این معنی که باید به اندازه کافی بهش آب رسانی بشه تا عملکرد خوبی داشته باشه. در حالی که نوشیدن ۸ لیوان آب در روز ضروریه، میتونین یک فنجان چای سبز نیز در طول روز بنوشید. محققان میگن چای سبز هشیاری ذهنی رو افزایش و حافظه رو بهبود میده، آنتی اکسیدان موجود در این چای خطر ابتلا به زوال عقل رو کاهش میده.

شکلات: سرشار از فلاونوئیدها. شکلات تلخ برای بهبود مهارتهای شناختی مفیده. کارشناسان میگن فلانوئیدها باعث فعالیت و تشکیل سلولهای عصبی جدید در مغز میشن به طوری که خاطرات جدیدی میتونن شکل بگیرن وهمچنین جریان خون به مغز رو بهبود میده.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه