یکی از ساده ترین شیوه ها برای فروش سریع لوازم دست دوم، وانت بار های سمسار است. اما برای فروش وسایل زیاد و یا گران قیمت ـ چه کسی می خواهد که اموالش را مفت به این وانتی های سیار بفروشد؟!

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: یکی از ساده ترین شیوه ها برای فروش لوازم دست دوم، وانت بار های سمسار است. اما برای فروش وسایل زیاد و یا گران قیمت ـ چه کسی می خواهد که اموالش را مفت به این وانتی های سیار بفروشد؟!

راه امروزی و اقتصادی تر، تبلیغات خلاقانه در اینترنت است. اما برای سرعت بخشیدن به فروش اینگونه وسایل و همچنین احترام به مشتری، بایدها و نبایدهایی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

فروش سریع لوازم دست دوم: بایدها و نبایدها!

باید: در مورد کیفیت اجناس خود اطلاعات کافی داشته باشید

در مورد جنس و کیفیت مواد به کار رفته در مبلمان و سایر وسایل و همچنین برند آن اطلاعات کافی کسب کنید. احتمالا مشتریان در مورد نوع چوب و پارچه بکار رفته در مبلمان از شما سوالاتی خواهند پرسید و نیز خرید کردن از یک فروشنده مطلع را ترجیح خواهند داد. کسب اطلاعات در مورد کیفیت اجناس، در قیمت گذاری نیز به شما کمک خواهد کرد. 

باید: منصفانه قیمت گذاری کنید

برای قیمت گذاری اشیاء آنتیک و یا گران قیمت، حتما با یک کارشناس مشورت کنید و یا بصورت آنلاین اطلاعات کسب کنید. برای اجناس با ارزش پایینتر، بهتر است سری به سمساری ها بزنید تا حدود قیمت دستتان بیاید. قیمت گذاری صحیح و منصفانه موجب صرفه جویی در وقت شما و مشتری می شود.

اکثر مشتریان اجناس دست دوم تمایل دارند که برای خرید چانه بزنند. پس بهتر است برای این دسته مشتری ها، قیمتی کمی بیش از آنچه مد نظر است، قرار دهید. اما اگر قصد ندارید قیمت را پایینتر بیاورید مطمئن شوید که قیمتتان مناسب و منصفانه است.

باید: عکس اجناس را ضمیمه تبلیغاتتان کنید

اگر می خواهید تبلیغات را بصورت آنلاین انجام دهید، مطمئن باشید که تنها با گذاشتن عکس، کارتان راه می افتد. افراد (و بخصوص مشتریان لوازم خانه)، معمولا توجهی به تبلیغات بدون تصویر نمی کنند.

نباید: در مورد  کیفیت و شرایط اجناس دروغ بگویید

در تبلیغاتتان، در مورد شرایط وسایل با مشتری صادق باشید. تصاویری از اجناس تهیه کرده و آن را ضمیمه تبلیغ کنید، و همچنین در مورد عیوب وسیله ها و یا خراش روی مبلمان توضیحاتی بنویسید. در غیر اینصورت مشتریان پس از بازدید، نه تنها وسیله معیوب را نمی خرند، بلکه بخاطر تلف شدن وقتشان با دلخوری خانه تان را ترک می کنند. 

نباید: مبلمان و وسایل معیوب را بفروشید

گاهی اوقات اندیشیدن به اینکه چقدر برای خرید وسیله ای هزینه کرده اید باعث می شود نتوانید در مورد فروش، قیمت گذاری، و یا دور انداختن آن منطقی تصمیم بگیرید.

 اما بهتر است در این مورد نیز به مشتری احترام گذاشته، و در صورت معیوب بودن وسیله ای، وقت خود و او را بیهوده تلف نکنید. در صورت امکان، آن وسیله را پیش از فروش تعمیر کنید و یا قید فروش آن را بزنید.

نباید: وقتی تنها هستید غریبه ها را به خانه راه دهید

زمان بازدید هیچگاه در خانه تنها نمانید، و اگر چاره دیگری ندارید، (در صورت امکان) وسایل را برای بازدید، در بیرون از خانه، مثلا در پارکینگ و یا حیاط قرار دهید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه