عوامل فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) بامداد چهارشنبه به منظور شرکت در جشنواره فیلم مونترال و نخستین اکران جهانی فیلم سینمایی محمد (ص) به کانادا سفر کردند. عصرایران – سی و نهمین جشنواره فیلم مونترال از ۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر (۵ الی ۱۵ شهریور) برگزار می‌شود. مسئولین جشنواره مونترال اعلام کرده اند امسال یک اتفاق بزرگ سینمایی خواهند داشت و آن هم اولین اکران جهانی فیلم مهم کارگردان برجسته ایرانی خواهد بود. سرژ لوسیک، رییس جشنواره جهانی فیلم مونترال پیش از این گفته بود: این جشنواره افتخار دارد که ...

۴۹۳۷۳۶_۶۲۲

۴۹۳۷۲۸_۳۱۴

 

عوامل فیلم سینمایی محمد رسول الله (ص) بامداد چهارشنبه به منظور شرکت در جشنواره فیلم مونترال و نخستین اکران جهانی فیلم سینمایی محمد (ص) به کانادا سفر کردند.
عصرایران – سی و نهمین جشنواره فیلم مونترال از ۲۷ آگوست تا ۷ سپتامبر (۵ الی ۱۵ شهریور) برگزار می‌شود. مسئولین جشنواره مونترال اعلام کرده اند امسال یک اتفاق بزرگ سینمایی خواهند داشت و آن هم اولین اکران جهانی فیلم مهم کارگردان برجسته ایرانی خواهد بود.

سرژ لوسیک، رییس جشنواره جهانی فیلم مونترال پیش از این گفته بود: این جشنواره افتخار دارد که این امکان را به دست آورده تا میزبان افتتاحیه این کار باارزش و مهم باشد؛ فیلمی با اهداف بالای هنری با مخاطبانی بسیار گسترده.

او گفته بود: فیلم های متعددی درباره چهره‌های اصلی ادیان بزرگ از مسیحی، یهودی و بودایی ساخته شده اما تنها دو فیلم بزرگ درباره بنیانگذار اسلام ساخته شده است.

به همین دلیل عوامل این فیلم سینمایی بامداد چهارشنبه به مونترال عزیمت کردند تا مهیای حضور در افتتاحیه این جشنواره که با نمایش این اثر هنری همراه خواهد بود، شوند.

جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال جشنواره‌ای است که در سال ۱۹۷۷ در مونترال بنیانگذاری شد و یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم کانادا است. این جشنواره بصورت سالانه در پایان آگوست برگزار می‌شود. این جشنواره قدیمی‌ترین جشنواره فیلم در امریکای شمالی است و یکی از جشنواره‌های مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) به شمار می‌رود.

داستان این فیلم نیز کودکی پیامبر اسلام است اما قصه از روزهای آخر شعب ابوطالب آغاز می‌شود، حدود ۲۰ دقیقه زمان حصر پیامبر اکرم (ص) در شعب ابوطالب خواهد بود و سایر صحنه‌ها به صورت فلاش بک قبل از تولد تا مقطع ۱۲ سالگی پیامبر اکرم (ص) است. از نکات قابل توجه فیلم نیز حضور عوامل مطرح و برجسته خارجی است که از جمله فیلمبردار، آهنگساز و تدوینگر فیلم جزو شاخص ترین ها هستند.

از بازیگران فیلم نیز می توان به علیرضا شجاع نوری در نقش عبدالمطلب، مهدی پاکدل در نقش ابوطالب، ساره بیات در نقش حلیمه سعدیه، مینا ساداتی در نقش آمنه بنت وهب، محسن تنابنده در نقش ساموئل یهودی، داریوش فرهنگ در نقش ابوسفیان، رعنا آزادی‌ور در نقش ام جمیل، حمیدرضا تاج دولت در نقش حمزه، صادق هاتفی در نقش بحیرا ، محمد عسگری در نقش ابولهب، هدایت هاشمی در نقش حناطه، نگار عابدی در نقش همسر حناطه، پانته‌آ مهدی‌نیا در نقش فاطمه بنت اسد و جعفر قاسمی در نقش حارث شوهر حلیمه اشاره کرد.

برچسب ها: عوامل فیلم محمد رسول الله(ص) عوامل فیلم محمد رسول الله(ص) به کانادا رفتند فیلم محمد (ص) فیلم محمد رسول الله(ص) ,
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه