بارها شنیده‌ایم كه برای شناخت بهتر دوستان نزدیكی كه داریم بهتر است سری به ویژگی‌های ماه تولد آنها بزنیم تا ضمن برخورد بهتر با آنها، عمر دوستی‌های‌مان را بیشتر و كیفیت آن را دوچندان كنیم.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل - شقایق جعفری: بارها شنیده‌ایم که برای شناخت بهتر دوستان نزدیکی که داریم بهتر است سری به ویژگی‌های ماه تولد آنها بزنیم تا ضمن برخورد بهتر با آنها، عمر دوستی‌های‌مان را بیشتر و کیفیت آن را دوچندان کنیم؛ کاری که سال‌ها پیش ساناز فرهنگ برای شناخت دوست صمیمی‌اش که به اعتقادش یک فرشته اردیبهشتی است کرد. متولدان اردیبهشت مهربان و سرسخت هستند و زمانی که عصبانی می‌شوند دنیا را به‌هم می‌ریزند. آنها نجیب و ساده هستند و با همه کنار می‌آیند.

ساناز دوست گرمابه و گلستان طناز طباطبایی است که دیگر اردیبهشتی‌ها را مثل کف دستش می‌شناسد پس با کمک او دختران متولد این ماه را بیشتر بشناسید.

حسودند و حساس

متولدان این ماه بهاری به حسود بودن و داشتن حس مالکیت نسبت به داشته‌های زندگی‌شان معروف هستند. به همین دلیل از آدم‌های اطراف و چیزهای باارزشی که در زندگی دارند به‌شدت محافظت می‌کنند. ساناز در پاسخ به این ویژگی اردیبهشتی‌ها می‌گوید: « من تا به حال حسادتی از طناز در مورد خودم ندیدم اما اینکه آنها از عشق و داشته‌هایی که در زندگی دارند به سختی مراقبت می‌کنند درست است. او به یک‌سری مسائل در زندگی حساسیت خاصی دارد مثلا موفقیت‌هایش و نحوه اظهارنظر دیگران درباره تلاش‌هایش.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

درست است که معمولا سکوت می‌کند و عکس‌العمل خاصی نشان نمی‌دهد اما تا ساعت‌ها در حال تجزیه و تحلیل ماجرا و عواقبش است. طناز مهربان است؛ خیلی مهربان اما کلا اعصاب ندارد (با خنده)، به علاوه او در بی‌تفاوت نشان دادن خود نسبت به آدم‌ها و شرایط استاد است اما در باطن حال و روزش چیز دیگری است. او خودش را یک زن واقعی و قدرتمند می‌داند و از این جهت هم به‌شدت احساس غرور می‌کند.»


طرفدار  سادگی

اردیبهشتی‌ها اصولا ساده‌پسند هستند و زمان زیادی را برای رسیدگی به خودشان صرف نمی‌کنند. این به این معنا نیست که نامرتب و بدشکل هستند برعکس آنها همیشه مرتب و شیک به نظر می‌رسند اما تلف کردن زمان برای کارهای بیهوده را دوست ندارند. از طرفی معتقدند زیبایی طبیعی چیز دیگری است. پس به دنبال تغییر در طبیعت نیستند و همه‌چیز را همان‌طور که هست دوست دارند.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

عاشق بوی عطرهای قدیمی و طبیعی هستند. این ویژگی هم از طبیعت‌دوستی آنها سرچشمه می‌گیرد. ساناز دوست طناز طباطبایی می‌گوید: «این دختر لباس‌هایی خیلی ساده اما با سلیقه انتخاب می‌کند چرا که همیشه طرفدار پوشش‌های ساده است. طناز همیشه دوست دارد در لباس‌هایش راحت باشد تا جایی که نمی‌گذارد لباس‌هایی خیلی رنگی با پارچه‌های پر زرق و برق برایش بدوزند.» زن متولد اردیبهشت در هر شرایطی از عهده مشکلات احساسی و غیر احساسی زندگی خود برمی‌آید به همین دلیل کمتر بار مشکلات خود را به دوش دیگران می‌اندازد چون معتقد است مشکل من برای من است پس تا رسیدن به هدف و موفقیت، تمام تلاشش را می‌کند.

گاهی لجباز می‌شود

اردیبهشتی‌ها برای دیگران احترام زیادی قائل هستند و در قبالش دوست دارند همه با آنها محترم باشند و به اصطلاح پای‌شان را از گلیم‌شان درازتر نکنند. از خصوصیات دیگر آنها تاب نیاوردن در شرایط سخت برای گرفتن تصمیمی عجولانه یا به قول معروف در منگنه گذاشتن است. ساناز فرهنگ در این باره می‌گوید: «یکی از رفتارهایی که طناز را عصبانی می‌کند دقیقا همین است.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

از هر کاری که عجله‌ای و پراسترس باشد فرار می‌کند و حتی حاضر به امتحان کردنش نیست.» متولدان این ماه در کنار مهربان و صبور بودن‌شان تحت شرایطی به‌شدت لجباز می‌شوند. تنها شرایطی که دیگر به حرف منطق و عقل‌شان گوش نمی‌کنند و با سکوت به لجبازی‌شان ادامه می‌دهند. ویژگی‌ای که دوست طناز طباطبایی درباره‌اش می‌گوید: «شاید در سال یک یا نهایت دو بار طناز را این‌چنین ببینیم اما خودش هم معتقد است این لجبازی که گاهی پررنگ می‌شود از کودکی با اوست. از طرفی تنبلی و بی‌مسئولیتی آدم‌ها به‌شدت او را به‌هم می‌ریزد چرا که خودش همیشه مراقب است کارهایش سر موقع و منظم انجام شود.»

خانواده منبع انرژی اوست

خانم‌های متولد اردیبهشت به‌شدت وابسته به خانه و خانواده هستند تا اندازه‌ای که به قول خودشان منبع نیرو و انرژی در زندگی هستند. با توجه به این خصوصیت اردیبهشتی‌ها باید بگویم که «طناز هم عاشق خانواده‌اش است تا جایی که دلتنگی آنها حسابی حالش را به‌هم می‌ریزد». متولدان این ماه استاد عشق دادن به نزدیک‌ترین آدم‌های زندگی‌شان هستند و البته به عکس‌العمل‌های دیگران در قبال این محبت حساس هستند. کینه‌ای نیستند و هیچ‌کس را سرزنش نمی‌کنند اما بدی‌های دیگران به سرعت آنها را دلسرد می‌کند.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

ساناز فرهنگ در توضیح این ویژگی هم معتقد است: «او در رفاقت فوق‌العاده صبور و همراه است و وفاداری را نسبت به دوستانش به حد کمال می‌رساند تا جایی که در خوشی و ناخوشی آنها را ترک نمی‌کند و برای خوشحال کردن‌شان کم نمی‌گذارد. این ویژگی مهم متولدان این ماه را هم در دوستی با طناز شناختم.»

عاشق خانه‌داری

متولد اردیبهشت بیشتر از هر زن دیگری تابع عقل خود، زندگی می‌کنند بنابراین اصلا اهل خیالبافی و رؤیاپردازی نیست. آنها در کودکی در خیال و آرزوهای‌شان غرق می‌شوند اما به محض ملموس شدن دنیا و اتفاقاتش همه‌چیز را با منطق می‌سنجند.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

ساناز دوست صمیمی این اردیبهشتی معتقد است: «طناز هیچ‌وقت خیال‌پردازی‌های زنانه را دوست نداشت. با من بر سر رؤیاپردازی‌هایم بحث می‌کرد اما تا دل‌تان بخواهد عاشق طبیعت است تا جایی که ساعت‌ها از زیبایی یک منظره برای‌تان حرف می‌زند.» بله! اردیبهشتی‌ها عاشق گل و گیاه و مناظر طبیعی‌اند به همین خاطر از هر فرصتی برای زدن به دل طبیعت  استفاده می‌کنند و با چنان آب و تابی از آن تعریف می‌کند که شما را سر ذوق می‌آورند. آنها همچنین عاشق خانه‌داری و رسیدگی به امور زنانه در خانه هستند.

از زن بودن احساس غرور می‌کند

محبوبیت زیاد متولدان اردیبهشت به خاطر صداقت، دوستی‌های ناب و پاک‌شان است چرا که در هر شرایطی می‌توان روی کمک بی‌منت آنها حساب کرد.

طناز، یك دختر اردیبهشتی

ساناز که دوست صمیمی و چندین‌ساله طناز طباطبایی است درباره این ویژگی اردیبهشتی‌ها این چنین می‌گوید: « طناز 8،9 سالی از من کوچک‌تر است اما در این سال‌ها که از دوستی ما می‌گذرد همیشه از برخوردهای پخته و سنگین او لذت می‌برم و همین دلیلی بود تا این تفاوت سنی برای‌مان معنی نداشته باشد. اوایل آشنایی‌مان از اینکه او بی‌پروا و بدون هیچ تعارفی راجع به مسائل اظهارنظر می‌کرد، گاهی تعجب کرده و در دلم تحسینش می‌کردم اما زمان که گذشت متوجه شدم صراحت و صداقت از ویژگی‌های متولدان این ماه است. طناز طباطبایی همه‌چیز را همان‌طور که می‌بیند بر زبان می‌آورد. »
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه