طرز پاك كردن میگو و پخت آن


طرز پاك كردن میگو و پخت آن


 


غیر از ماهی ها آبزیانهای دریایی دیگری نظیر میگو نیز مصرف غذایی دارند. میگو مصارف متعددی دارد. سوالی که مطرح می شود این است که چگونه میگو را تمیز کرده و بوی زمخت آن را از بین برد و این بوی زمخت برای چیست؟

 

میگو شامل سر، بدنه و دم است. قسمت بدنه آن مورد استفاده است، یعنی سر تا زیر گردن و دم آن قابل مصرف نیست.


پاک کردن میگو
سر میگو با دست به راحتی جدا می شود، پوست آن نیز به راحتی برداشته می شود. رگی که در پشت میگو قرار گرفته بوی زمخت آن را ایجاد می کند و باید آن را از میگو جدا کنیم. به وسیله چاقو پشت کمر میگو را برش نازکی می دهیم و آن رگ را جدا می کنیم، شست وشو می دهیم و در صافی می گذاریم تا آب آن کاملاً گرفته شود. میگو برای سرخ کردن یا پختن آماده است.


روش های طبخ میگو
۱) روش پختن: میگوها را داخل یک صافی می گذاریم، درون قابلمه ای آب ریخته و روی شعله می گذاریم تا جوش بیاید. به هنگام جوشیدن مقداری سرکه و نمک داخل آن می ریزیم و میگوهای داخل صافی را در آب جوش می ریزیم. مدت پخت میگو سه دقیقه است زیرا بعد از آن سفت شده و قابل مصرف نیست.

 


۲) پن فراین کردن: در این روش ابتدا میگو را آماده کرده و پشت کمر آن را برش بزرگ داده تا میگو کاملاً باز شود و برای از بین بردن بوی زمخت آن را آغشته به آبلیمو می کنیم و به وسیله نمک آن را خوش طعم کرده و برای سوخاری کردن از تخم مرغ و آرد استفاده می کنیم. سپس یک تخم مرغ را درون ظرفی مخلوط می کنیم و میگو را به آن آغشته کرده و داخل آرد می غلتانیم و سپس در روغن با حجم کم قرار می دهیم تا سرخ شود.
فریده آقازاده طارانی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه