پرشین پرشیا:دستپخت مامان ها همیشه خوردن دارد. با اینکه هنوز اکثرا غذاهای سنتی درست می کنند اما غذاهایشان هیچ وقت تکراری نمی شود و همیشه طرفدار دارد. مثلا همین کتلت گوشت و سیب زمینی که از زمانی که یادمان می آید در برنامه غذایی شان بوده و هنوز هم هست. مواد اولیه:. روغن سرخ کردنی به مقدار لازم. گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم. گوجه فرنگی ۵ عدد. سیب زمینی ۲۵۰ گرم. پیاز رنده شده ۲ عدد بزرگ. سیر رنده شده ۳ حبه. تخم مرغ ۱ عدد. آرد نخودچی سه قاشق غذاخوری. جعفری خرد شده سه قاشق غذاخوری. نمک و فلفل سیاه و زرد ...


طرز تهیه کتلت گوشت چرخ کرده با سیب زمینی


 


پرشین پرشیا:دستپخت مامان ها همیشه خوردن دارد. با اینکه هنوز اکثرا غذاهای سنتی درست می کنند اما غذاهایشان هیچ وقت تکراری نمی شود و همیشه طرفدار دارد. مثلا همین کتلت گوشت و سیب زمینی که از زمانی که یادمان می آید در برنامه غذایی شان بوده و هنوز هم هست.


مواد اولیه:


روغن سرخ کردنی به مقدار لازم

گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم

گوجه فرنگی ۵ عدد

سیب زمینی ۲۵۰ گرم

پیاز رنده شده ۲ عدد بزرگ

سیر رنده شده ۳ حبه

تخم مرغ ۱ عدد

آرد نخودچی سه قاشق غذاخوری

جعفری خرد شده سه قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به میزان لازم

پودر زیره سبز یک قاشق غذاخوری


طرز تهیه:


ابتدا پیاز و سیب زمینی و سیر را رنده کرده و بعد گوشت چرخ کرده و تخم مرغ و ادویه را به مواد اضافه می کنیم و حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه مواد را خوب ورز می دهیم جعفری و پودر زیره را هم اضافه می کنیم، در مرحله آخر آرد نخود چی را به مواد اضافه می کنیم و مواد را ورز می دهیم، تابه را روی حرارت می گذاریم و داخل آن روغن میریزیم وقتی که روغن داغ شد حرارت را کم می کنیم و از مواد به اندازه دو قاشق غذاخوری کف دست ریخته و به شکل بیضی درآورده و در روغن سرخ می کنیم یک طرف که طلایی شد طرف بعد را هم سرخ می کنیم. در آخر هم گوجه فرنگی را حلقه حلقه کرده و در روغن سرخ می کنیم و همراه کتلت سرو می کنیم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه