صفحات مجازی پیمان معادی شاید پر از سلفی‌های پر زرق و برق با زمینه خودشیفتگی نباشد اما آن‌قدر پست‌های سینمایی و اجتماعی جورواجور در خود دارد كه فالوئرهای او را به صدها هزار طرفدار برساند.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: صفحات مجازی پیمان معادی شاید پر از سلفی‌های پر زرق و برق با زمینه خودشیفتگی نباشد اما آن‌قدر پست‌های سینمایی و اجتماعی جورواجور در خود دارد كه فالوئرهای او را به صدها هزار طرفدار برساند.

آلبومی از عكس‌های او با رفقای سینمایی‌اش، حضور در جشنواره‌های بین‌المللی و حتی مرور نوستالژی‌های دوران كودكی و نوجوانی‌اش بیشترین پست‌هایی است كه او در شبكه‌های اجتماعی خود به اشتراك می‌گذارد. در این شماره هم با تحلیل دكتر نیما قربانی رد پای عكس‌های منتشر شده و فعالیت‌های مجازی این بازیگر را می‌گیریم تا از این طریق پا به افكار و دغدغه‌های این مرد محجوب سینما بگذاریم.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
پیمان معادی این عکس را همراه دخترش باران معادی در نشست خبری تئاتر در انتظار گودو گرفته است.

هدف‌گرا و عاشق كارش

فعالیت‌های مجازی افراد می‌تواند اطلاعات زیادی را درخصوص نوع شخصیت‌شان بازگو كند. همان‌طور كه استیون اسكچر، روان‌شناس آمریكایی معتقد است: « هر كاری كه ما انجام می‌دهیم بازتابی از شخصیت واقعی ماست.» صفحات اجتماعی هم فضایی است كه ما در آنجا آزاد هستیم تا خودمان باشیم بنابراین رفت و آمد و عكس‌های به اشتراك گذاشته شده همه افراد می‌تواند حاوی اطلاعات مفید شخصیتی باشد. به عنوان نكته اول كم تعداد و فاصله‌دار بودن پست‌های پیمان معادی در طول هفته‌ها او را در گروه شخصیت‌هایی قرار می‌دهد كه همیشه در انجام كارها با دقت و حوصله می‌اندیشد و به دنبال یافتن راه‌حل سریع و از سر باز كردن مسئولیت‌ها نیست.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
   بعد از تجربه کارگردانی برف روی کاج ها پیمان معادی این عکس را  با حسین پاکدل به اشتراک گذاشت.

او دقیقا می‌داند كه چه كاری می‌خواهد انجام دهد بنابراین تمام سعی خودش را می‌كند تا كار خود را با كیفیت تمام انجام ‌دهد. از پست‌های متعدد سینمایی او برمی‌آید كه فردی هدف‌گراست و می‌تواند چند كار را با هم انجام دهد. با چشم به هم زدنی در كار و هنری كه دارد غرق می‌شود و كمترین تاخیر یا كوچكترین اشتباهی در انجام كارهایش او را به‌شدت به هم می‌ریزد. از اشتراك عكس‌های داغ او از حضورهای بین‌المللی‌اش مشخص است كه زمان برایش بسیار مهم است و از طرفی او هیچ گاه به خاطر گذشته و اتفاقاتش تاسف نمی‌خورد، چون برای او زندگی داستانی در جریان است كه آن را در حال و لحظه‌هایش خلاصه می‌كند.

هیاهو را دوست ندارد

اشتراك عكس‌های پرتعدادی از یاد و تقدیر كردن او از رفقا و همكارانش نشان می‌دهد كه او در كارش بسیار صمیمی و بی‌ریاست. همـه وقـت خـود را در زندگی صرف كسب موفـقیت‌های حرفـه‌ای یا رقابـت‌های اجتماعی كرده است كه با هر بار مرور آنها انگیزه و نیرویی مضاعف می‌گیرد. او در زندگی هیچ وقت دچار كمبـود وقـت و فرصت نیست چراكه هدف و علاقه‌ای پایدار دارد و وقت كافی به فعالیت‌های مورد علاقه‌اش اختصاص می‌دهد. اتفاقات اطرافش را با دقت زیادی رصد می‌كند و به خوبی گوش می‌دهد تا از كم و كیف دقیق داستان‌ها و مطالب آگاه شود.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
عکس به اشتراک گذاشته پیمان معادی از پشت صحنه برف روی کاج ها با حضور باران معادی و صابر ابر

قدرت تجزیه و تحلیل او زبانزد است به همین خاطر است كه در بسیاری از پست‌های به اشتراك گذاشته این بازیگر رد پای عكس‌ها و كاریكاتورهای معنا‌دار در توصیف شرایط خاص سیاسی یا اجتماعی ایران و جهان دیده می‌شود. از طرفی در عكس‌های انگشت‌شمار او در خلوت خود می‌توان فهمید كه او هیاهو و سروصدا را دوست ندارد و بهترین تصمیماتش را زمانی می‌گیرد كه در خلوت و آرامش خود با یك لیوان قهوه در گوشه‌ای دنج نشسته باشد. از واكنش‌های گذری و گهگاه پیمان معادی به مسائل روز مانند توهین به مسلمانان یا جنگ هم می‌توان این برداشت را داشت كه او احساسات منفی و مثبتش را نشان می‌دهد اما از آنجایی كه افراطی و سخت‌گیر نیست بعد از مدت كوتاهی تلخی‌ها را فراموش می‌كند.

خویشتندار و محتاط

از فیلم‌ها و كتاب‌های معرفی شده این بازیگر در اینستاگرام شخصی‌اش می‌توان دریافت كه او معمولا استاندارد‌هاى بالایى براى خود و دیگران تعیین می‌كند و به‌اصطلاح ساده‌تر انتظار نگرشی ایده‌آل نسبت به مسائل و رویدادهای سینمایی، ادبی و هنری از دیگران دارد.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
با رخشان بنی اعتماد در فستیوال فیلم ونیز با فیلم قصه ها

او همچنین در برخورد و انتخاب دوستان نزدیكش هشیار عمل می‌كند و قبل از برقراری ارتباط با آنها همه جوانب را در نظر می‌گیرد. محتاط و خویشتن‌دار است و به همین خاطر است كه سر و كله‌اش زودبه‌زود در این‌گونه فضا‌ها پیدا نمی‌شود. از رفتارهای اجتماعی پیمان معادی پیداست كه كسی به راحتی نمی‌تواند به دیواره دفاعی او نفوذ كند و در صورتی كه بخواهید اعتماد او را جلب كنید، باید چیزی جز وفاداری و صداقت از خود بروز ندهید. از طرفی او عاشق بودن در مجلس وعظ بزرگان است، بزرگانی كه از آنها بیاموزد و بودن در كنارشان را به خاطره تبدیل كند.

او بزرگان عرصه خود را مهم می‌داند چون معتقد است می‌توان از آنها آموخت و نقاط مثبت‌شان را دید و از آنها تقدیر كرد.  نكته مهم‌تر اینكه در شرح عكس‌های او از اطناب خبری نیست به همین خاطر است كه او بیشتر از آنكه سخن بگوید، می‌شنود و از همه مهم‌تر صرف‌نظر از افراد و عنوان‌های‌شان، به دیدگاه‌های آنها خوب گوش می‌دهد تا جایی كه شكی نیست او در زمان ارتباط با دیگران، هیچ‌گاه خودش را مشغول حاشیه نمی‌کند.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه
سلفی با بهرام رادان  که حسرتش  را از کارکردن  با او از 15 سال پیش تا به حال  در این عکس بیان کرده است.

بی‌علاقه به سلفی

شكل و شمایل زندگی‌های امروز، به سادگی حس خودشیفتگی را در افراد تقویت می‌كند این نكته را به این خاطر می‌گوییم كه برخلاف عكس‌های پرطمطراق و سلفی‌های پرتعداد چهره‌ها، پیمان معادی صفحات مجازی خود را به آلبومی برای ثبت لحظات بودن خود با دوستان، خانواده به‌ویژه فرزندانش مبدل كرده است. انگیزه‌هایی كه اثر آرام‌بخش را داشته و باعث می‌شوند تا در كنار ابراز احساسات خود، افكار مغشوش از ذهنش خارج و رویاها و اهدافش نظم و ترتیب بیشتری بگیرند.

پیمان معادی؛ محتاط و كم ‌حاشیه

اگر به بخش‌های دیگری از فعالیت این بازیگر نگاهی بیندازید به مقاله‌ها و یادداشت‌هایی تحلیلی از بازی و كارگردانی او می‌رسید كه نشان می‌دهد او شخصیتی است كه در زمان حمله قادر است به خوبی از خود دفاع كند. معمولا انتقادها را جدی می‌گیرد، ولی هرگز از آنها نمی‌ترسد و خشمگین نمی‌شود. او هیچ‌گاه عرصه را برای فعالیت‌های بیشتر خود تنگ نمی‌بیند و در عوض معتقد است هرچیزی برای بقا نیاز به انرژی دارد و این انرژی زمانی در هر فرد ایجاد می‌شود كه موفقیت‌هایش نقد و درنهایت دیده شوند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه