سالاد ماكارونی با سبزیجات پخته و پنیر چدار


سالاد ماكارونی با سبزیجات پخته و پنیر چدار


 


۴۵۰ گرم ماکارونی پیچ- ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون- ۲ عدد هویج- یک دسته کوچک کلم بروکلی-1/5 فنجان نخودفرنگی تازه- یک عدد فلفل قرمز یا زرد دلمه ای- دو ساقه کرفس- ۴ عدد پیازچه- یک عدد گوجه فرنگی بزرگ- سه چهارم فنجان یا ۷۵ گرم زیتون بدون هسته- یک فنجان پنیر چدار یا موزارلا و یا ترکیبی از هر دو- نمک و فلفل سیاه به میزان لازم.

 

 

مواد لازم برای سس سالاد: ۳ قاشق غذاخوری سرکه - ۴ قاشق غذاخوری روغن زیتون- یک قاشق غذاخوری سس خردل- یک قاشق غذاخوری کنجد- ۲ قاشق چایخوری ترکیبی از سبزیجات معطر تازه خرد شده مثل جعفری، ریحان، نعنا و کمی پودر آویشن.

 

طرز تهیه: ۱- ماکارونی را در مخلوط آب و نمک در حال جوش ریخته و بگذارید تا خوب پخته و نرم شود. برای این منظور معمولاً حدود نیم ساعت زمان لازم است ولی به طور کلی به دستورالعمل روی جعبه مراجعه کنید. پس از آبکشی، ماکارونی را در زیر آب خنک گرفته تا مرحله پختن متوقف شود. سپس آن را به کاسه ای بزرگ منتقل کرده و ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را به آن اضافه کرده و طوری به هم بزنید که ماکارونی به روغن آغشته شود.

 

۲- در قابلمه کوچک دیگری هویج، کلم بروکلی و نخودفرنگی را در آب بپزید. سپس آنها را درون آبکشی ریخته و بر روی این مخلوط سبزیجات نیز آب سرد بریزید.

 

۳- کلم بروکلی و هویج ها را خرد کرده و به همراه نخودفرنگی و زیتون های بدون هسته به ماکارونی اضافه کنید. گوجه فرنگی، فلفل، کرفس و پیازچه را نیز به صورت نگینی خرد کرده و به بقیه مواد بیفزایید.

 

۴- در ظرف دیگری مواد سس را با هم مخلوط کرده و سپس سس حاصله را بر روی مواد سالاد بریزید. سالاد را به صورت کامل به این سس آغشته کرده و برای اطمینان از مزه آن کمی از آن را چشیده و با توجه به ذائقه خود در صورت نیاز، نمک، فلفل، روغن زیتون و یا سرکه اضافه کنید. در پایان پنیر رنده شده را بر روی سالاد ریخته و مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید تا سالاد کاملاً سرد شده و سپس میل کنید.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه