آیا تا به حال به لباس های دروازه بانان ادوار مختلف فوتبال جهان توجه کرده اید؟ آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام سنگربان زشت ترین لباس را پوشیده؟

آیا تا به حال به لباس های دروازه بانان ادوار مختلف فوتبال جهان توجه کرده اید؟ آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام سنگربان زشت ترین لباس را پوشیده؟ به راستی کدام شماره یک بدترین لباس دروازه بانی تاریخ را بر تن می کرد؟ جو هارت یا پیتر اشمایکل؟ خورخه کامپوس یا خوزه لویسی چیلاورت؟ نگاهی به زشت ترین و جلف ترین لباس های دروازه بانی می تواند هم جالب باشد و هم یادآور بازی های درخشان برخی از دروازه بانان بزرگ که هرگز از خاطر فوتبال دوستان پاک نخواهدشد. در هر حال با دیدن این پیراهن های همه این سوال را می پرسیدند که چرا دروازه بانان چنین پیراهن هایی پوشیدند؟ چرا پوشیدند؟

۱- خورخه کامپوس (مکزیک)

796744_219

خورخه کامپوس در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا بیشتر به خاطر پوشیدن لباس های عجیب و رنگارنگ، با طرح های غیرمتجانس، توجه همه را به خود جلب کرده بود. رنگ لباس های کامپوس همیشه ترکیبی از سبز، زرد، آبی، صورتی و نارنجی بود؛ او با الهام از کت های جادویی رنگارنگ، این لباس ها را انتخاب کرده و با این کار قصد داشت بازی هایی فراتر از تصور تماشاگران و فوتبال دوستان به نمایش بگذارد، چیزی شبیه یک ابربازیکن.
۲- دیمیتری خارین (چلسی)

796745_514

این لباس اصلا برای دیمیتری خارین خوش یمن نبود. او در سال ۱۹۹۳ با پوشیدن این لباس نمای بسیار زشتی به دروازه چلسی بخشیده بود. اگر از طرح نه چندان جالب لباس خارین بگذریم، ترکیب رنگی سفید با سایه های آبی و بنفش باعث شد تا این لباس دروازه بانی به عنوان یکی از بدترین لباس های تاریخ باشگاه چلسی در ذهن همه نقش ببندد. تصور کنید امروز تیبو کورتوا با چنین لباسی درون دروازه چلسی بایستد؛ وای چقدر زشت می شود!
۳- تیم فلاور (بلکبرن)

796746_882

تیم فلاور یکی از ستون های اصلی این تیم قدیمی در لیگ برتر بود. او در نخستین روز از سال ۱۹۹۴ این لباس زشت را بر تن کرد و درون دروازه بلکبرن ایستاد. شاید فلاور هنوز در حال و هوای سال جدید میلادی و پوشیدن لباس های نو سیر می کرد که چنین لباسی را بر تن کرده بود!
۴- دیوید جیمز (لیورپول)

796772_572

جیمز که همیشه به خاطر نوع آرایش موهایش شهرت داشت و هر بار مدل آرایش موهایش را تغییر می داد، لباسی را انتخاب کرده بود که وقتی با این لباس در دروازه لیورپول قرار می گرفت، باعث تعجب و گاهی تمسخر تماشاگران می شد. جیمز در فصل ۱۹۹۵- ۱۹۹۴ لباسی را بر تن کرد که نه رنگ زیبایی داشت و نه طرحی جالب.
۵- دیوید سیمن (انلگیس)

796747_644

مهم ترین بازی و به یادماندنی ترین صحنه از دیوید سیمن، مهار ضربه پنالتی میگوئول آنخل نادال در یک چهارم نهایی یورو ۹۶ در برابر اسپانیا بود. شاید پیراهن جیغ و سبیل های بلند دیوید سیمن باعث ترس و استرس مدافع ملی پوش بارسا شد تا او ضربه پنالتی را از دست بدهد. به نظر شما ترکیب قیافه صورت و پیراهن دیوید سیمن ترسناک نیست؟
۶- کوین پرسمن (شفیلد ونزدی)

796748_174

کوین پرسمن به مدت ۱۵ سال سنگربان تیم شفیلد بود. در برخی از این سال ها، او پیراهن های عجیبی با طرح و رنگ جلف بر تن می کرد. او در فصل ۱۹۹۵- ۱۹۹۴ پیراهنی بر تن داشت با طرحی عجیب و غریب، رنگ آبی و زرد. بسیاری از تماشاگران و بینندگان ترجیح می دادند اصلا به لباس پرسمن نگاه نکنند.
۷- شاکا هیسلوپ (ترینیداد و توباگو)

796749_258

فقط چند لحظه به این لباس دقت کنید. حتما می پرسید که این چه طرح و رنگی است؟ خاکستری، آبی، مشکی و سفید، و البته ترکیب لباس با آن دستکش های به اصطلاح قشنگ! شاکا هیسلوپ، دروازه بان ملی پوش ترینیداد و توباگو، در طول فصل ۱۹۹۶- ۱۹۹۵ این لباس را برای بازی انتخاب کرده بود.
۸- شاکا هیسلوپ (نیوکاسل)

796750_726

باز هم هیسلوپ و لباس های بدترکیبش! این دروازه بان باید خیلی بدسلیقه و بدلباس و البته بدشانس باشد که دو بار نامش در زشت ترین لباس های دروازه بانی قرار بگیرد. هیسلوپ در فصل ۱۹۹۷- ۱۹۹۶ برای پاسداشت و احترام به شهر نیوکاسل و مردمش، لباسی پوشید که روی آن نمایی از شهر نیوکاسل نقش بسته بود. البته تصویر منظره شهر به شکل برعکس روی لباس هیسلوپ چاپ شده بود.
۹- تونی میولا (ایالات متحده آمریکا)

796751_895

تونی میولا در جام جهانی ۱۹۹۴ در کشورش، با این لباس از دروازه تیمش محافظت می کرد. رنگ لباس میولا که تا اندازه ای به لباس های کامپوس هم شباهت داشت، گاهی اوقات باعث می شد مهاجم حریف دید خوبی نداشته باشد.
۱۰- ادیون ون درسار (آژاکس)

796761_775

ون درسار یکی از قهرمانان آژاکس در فینال لیگ قهرمانان اروپا بود که موفق شدند میلان قدرتمند را شکست داده و به مقام قهرمانی برسند. اما حیف از لباسی که ون درسار پوشیده بود! لباس دروازه بان آژاکس آن قدر زشت بود که حتی می توان ادعا کرد که بازیکنی که چنین لباسی بر تن داشته باشد، اصلا شایسته پیروزی و قهرمانی در چنین رقابت هایی نیست.
۱۱- یان واکر (تاتنهام)

796762_239

یان واکر لباسی می پوشید که هیچ کس آن را دوست نداشت. حتی اگر بازیکنی ستاره تیم باشد، اما به خاطر پوشیدن لباس های زشت و بدترکیب نمی توان خیلی روی او حساب کرد. حتی بازیکنان بزرگ هم با پوشیدن لباس های زشت، تیپ مسخره ای پیدا می کنند، زیرا بازیکن بزرگ باید پوششی در شان و کیفیت خودش داشته باشد، اما یان واکر اصلا به این مسئله اهمیت نمی داد.
۱۲- پیتر اشمایکل (منچستر یونایتد)

796763_182 (1)

پیتراشمایکل در فصل ۱۹۹۷- ۱۹۹۶ با این لباس درون دروازه منچستر می ایستاد. البته شاید ترکیب رنگ بنفش و صورتی در این لباس خیلی زشت نباشد، اما طرح آن اصلا چشم نواز نبود. منچستر هم از آن پس دیگر به سراغ چنین طرح های لژندی برای پیراهن بازیکنان خود نرفت.
۱۳- دیوید جیمز (لیورپول)

796764_260

باز هم دیوید جیمز و باز هم لباس وحشتناک او در فصل ۱۹۹۶- ۱۹۹۵٫ دیوید جیمز بیچاره سنگربان شماره یک آن فصل مجبور بود تا چنین لباس های مسخره ای بپوشد؛ این لباس دیوید جیمز کاملا با اعصاب هواداران بازی می کرد. ترکیب رنگی نارنجی و زرد براق در این لباس باعث آزار رساندن به چشمان تماشاگران و حتی بازیکنان می شد. شما هم امتحان کنید؛ کمی به لباس دیوید جمیز خیره شوید!
۱۴- کوین بلاک ول (هادرسفیلد تاون)

796765_264

این تصویری از پیراهن دروازه بانی تیم فوتبال هادرزفیلد در فصل ۹۴-۱۹۹۳ است. اگر می توانید فقط چند لحظه به این پیراهن دقت کنید. این پیراهنی کوین ول بیچاره بود که شاید برای اولین بار در درون بازیگری، چنین لباسی با این طرح و رنگ دیده بود.
۱۵- نیگل اسپینک (آستون ویلا)

796766_644

نیگل اسپینک هم اصلا بازیکن خوش شانسی نبود، زیرا در فصل ۱۹۹۵- ۱۹۹۴ مجبور بود چنین پیراهن زشتی را بر تن کند. او پس از مدت کوتاهی آستون ویلا را ترک کرد. البته جدایی او از آستون ویلا هیچ ارتباطی با این پیراهن زشت نداشت.
۱۶- جوهارت (منجسترسیتی و تیم ملی انگلیس)

796767_217

میهن پرستی اصلا چیز بدی نیست، اما به نظر می رسد که تعداد صلیب های نقش بسته روی پیراهن دروازه بانی جوهارت در دروازه تیم ملی انگلیس، بیش از حد زیاد است. شاید همین امر باعث شده تا پیش از آن که حس وطن پرستی جوهارت مورد توجه قرار گیرد، همه از پیراهن زشت او حرف بزنند.
۱۷- تیم هاوارد (اورتون)

796768_597

پیراهنی که تیم هاوارد بر تن کرده، فقط و فقط به درد نیروهای ارتشی می خورد. عملکرد بد تیم هاوارد در سال ۲۰۱۲، همراه با لباس های بسیار مضحک، باعث شد تا در تمام رسانه ها و شبکه های اجتماعی، پیراهن عجیب و غریب هاوارد بهانه ای برای شوخی، تمسخر و طنزپردازی باشد. البته شک نکنید که تیم هاوارد هم از این مسئله بسیار کلافه و عصبی بود.
۱۸- خوزه لوییز چیلاورت (پاراگوئه)

796769_504

خوزه لوییز چیلاورت، سنگربان افسانه ای تیم ملی پاراگوئه، در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه با این پیراهن در ترکیب تیمش بازی می کرد. طراحی بسیار زشت و ضعیف این لباس به گونه ای بود که انگار تصاویر چاپ شده روی آن به درستی در کنار هم جفت و جور نشده اند.
۱۹- سیمون رویس (ساوث اند)

796770_235

این هم تصویری از پیراهن منحصر به فرد سیمون رویس، سنگربان ساوث اند در سال ۱۹۹۵، لباس عجیبی که هر چه به آن دقت می کنیم، اصلا متوجه طرح و مضمون آن نمی شویم. جالب این که رویس تا سه فصل بعد هم با همین لباس درون دروازه تیمش می ایستاد.
۲۰- شی گیون (نیوکاسل)

796771_596

و اما آخرین لباس زشت، جلف و بدترکیب در این فهرست بر تن شی گیون، دروازه بان نیوکاسل خودنمایی می کرد. در فصل ۱۹۹۵- ۱۹۹۴، شی گیون لباسی را بر تن می کرد که طرح بالای آن مانند مهره ای دومینو و پایین شبیه صفحه شطرنج بود. ترکیب رنگ های این لباس هم اصلا هیچ تناسبی با یکدیگر نداشتند.

بی شک، در تاریخ فوتبال باز هم می توان به موارد دیگری اشاره کرد که سنگربانان با لباس های عجیب و غریب، زشت و بی محتوا در چهارچوب دروازه حاضر می شدند. اما سوالی که به ذهن می رسد، این است که طراحان لباس های دروازه بانی، واقعا با این طرح ها چه فکر می کرده و چه ایده ای در سر داشته اند؟ درست مثل سوالی که همان اول نوشتم. این که چرا پوشیدند؟

منبع: برترین ها

Share the post "زشت ترین لباس های دروازه بانی تاریخ فوتبال جهان"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. گلزن ترین دروازه بان جهان با ۱۰۶ گل زده !! + عکس
  2. برانکو: تا روز جمعه دروازه‌بانی جدید جذب می‌کنیم
  3. ۱۳ حرکت جوانمردانه در تاریخ فوتبال جهان
  4. عکس: خشن‌ترین فوتبال جهان!
Tweet زشت ترین لباس های دروازه بانی تاریخ فوتبال جهان - تصویر 21
کلمات کلید�� :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه