ما روي ظاهر شما قضاوت نمي‌كنيم. نمي‌خواهيم بگوييم وقتي كه شكم‌تان بزرگ است، شيك پوش بودن براي‌تان سخت مي‌شود يا اينكه مثل سال‌هاي قبل در عكس‌ها خوب نمي‌افتيد.

ما روی ظاهر شما قضاوت نمی‌کنیم. نمی‌خواهیم بگوییم وقتی که شکم‌تان بزرگ است، شیک پوش بودن برای‌تان سخت می‌شود یا اینکه مثل سال‌های قبل در عکس‌ها خوب نمی‌افتید. ما تنها نگران سلامت شما هستیم و گفته‌های محققانی که معتقدند چاقی شکمی برای قلب و کلیه شما ضرر دارد و به معده و دستگاه تنفسی شما هم آسیب می‌زند را با شما در میان می‌گذاریم.

محققان می‌گویند چاق‌ها بیشتر به دیابت دچار می‌شوند و زودتر می‌میرند. همین دلایل کافی است تا از پژوهشگران کمک بگیریم و به شما برای آب کردن چربی‌های دور شکم‌تان کمک کنیم. برای داشتن شکم بزرگ، حتما نباید وزن‌تان زیاد باشد و چاق باشید. کافی است سبک زندگی نامناسبی را انتخاب کنید و حتی به اشتباه برای لاغر کردن برنامه‌ریزی کنید تا کمر شلوارتان هر روز برای شما تنگ‌تر شود اما نگران نباشید؛ پژوهشگرانی که در مورد خطرات شکم گنده بودن به شما هشدار می‌دهند فکر همه جا را کرده و راه‌های ساده‌ای را برای کم کردن اندازه دور شکم و پهلوهای‌تان پیدا کرده‌اند.

589504_131

با مواد معدنی قهرید؟

کمبود برخی مواد معدنی، به بزرگ شدن شکم شما منجر می‌شود. شاید باور نکنید اما منیزیم در بدن شما ۳۰۰ کارکرد دارد که کم کردن سطح قند خون و میزان انسولین ترشح شده، یکی از آنهاست. در صورتی که مواد غذایی که می‌خورید، این ماده معدنی را در خود نداشته باشد، بالا بودن سطح انسولینی که در بدن‌تان ترشح می‌شود، منجر به چاق‌تر شدن شکم‌تان می‌شود.
شکم‌تان را محو کنید: حداقل دو روز یکبار به اندازه کافی به بدن‌تان منیزیم برسانید. مصرف سبزیجات برگ سبز، سویا و موز می‌تواند چنین کمکی به شما بکند.

هله‌هوله بسته‌بندی شده می‌خورید؟

کربوهیدرات‌های ساده مثل چیپس و خوراکی‌هایی که شکر افزوده شده دارند، مثل نوشیدنی‌های شیرین باعث می‌شوند قند خون شما ناگهان بالا برود و سطح انسولین خون‌تان هم ناگهان افزایش پیدا کند. تاثیری که این اتفاق روی کبد شما می‌گذارد، این است که چربی‌ها در ناحیه میانی بدن‌تان، یعنی حوالی شکم شما جمع می‌شوند.

شکم‌تان ر�� محو کنید: نیازی نیست که از هله‌هوله‌خوری یک‌دفعه دست ‌بردارید. اگر شما چنین عادتی داشته باشید، خالی کردن میز کارتان از هله‌هوله‌ها به شما احساس گمشده داشتن را می‌دهد و استرس‌تان را بالا می‌برد. پس به جای حذف همه آنها، جایگزین‌های سالمی را برای‌شان پیدا کنید. پاپ کورن، نان سوخاری و. . . همه می‌توانند شما را در ترک این عادت یاری دهند.

نوشابه رژیمی می‌خورید؟

یک مطالعه نشان می‌دهدکه مصرف‌ کنندگان نوشابه رژیمی بیشتر با خطر چاق شدن یا دچار شدن به چاقی شکمی روبه‌رو هستند. محققان می‌گویند درست است که این افراد با مصرف نوع رژیمی نوشابه کالری کمتری دریافت می‌کنند اما ترکیبات این نوشیدنی گاز‌دار می‌تواند در نهایت به بزرگ شدن شکم مصرف کنندگانش منجر شود.

شکم‌تان را محو کنید: به‌خاطر کوچک کردن شکم‌تان هم که شده باید از خوردن این نوشیدنی‌های گاز‌دار، حتی اگر رژیمی باشند، دست‌بردارید. این نوشابه ها نه تنها شما را چاق می‌کند بلکه برای سلامتی‌تان هم مضر است. بهتر است کالری مورد نیاز بدن‌تان را با مصرف مواد غذایی سودمند تری تامین کنید تا درنهایت خوش اندام و سالم بمانید اما اگر هنوز برای ترک کامل این عادت آماده نیستید، ورزش کردن و کاهش میزان کالری‌های دریافتی‌تان را شروع کنید و به مرور عادت خوردن نوشیدنی گاز‌دار را از سرتان بیندازید. از آب و آبمیوه استفاده کنید.

برگر دوست هستید؟

درست است که میزان کالری‌هایی که دریافت می‌کنید در چاق یا لاغر شدن شما تاثیر دارد اما زمانی که پای چاقی شکمی به میان می‌آید، باید به نوع غذایی که می‌خورید هم توجه کنید. گنجاندن اسید‌های چرب غیراشباع در رژیم غذایی‌تان، می‌تواند شکم شما را هر روز بزرگ‌تر کند. اگر برگر دوست هستید، نمی‌توانید از سیب‌زمینی سرخ‌کرده دل بکنید یا هر هفته مرغ سوخاری میل می‌کنید، طبیعی است که شکم‌تان هر روز بزرگ‌تر شود.

شکم‌تان را محو کنید: به جای برگر و چیپس، سراغ غذاهایی که سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع هستند، بروید. اگر هفته‌ای یکبار پای ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون یا قزل‌آلا به سفره‌تان باز شود، کمتر گوشت قرمز بخورید و حبوبات و گوشت مرغ را هم در دستور غذایی‌تان جا دهید، این مشکل را به میزان زیادی حل کرده‌اید. با خلاقیت بیشتر در طبخ غذا می‌توانید از خوردن گوشت های سفید لذت ببرید. در اینترنت جست‌وجو کنید و دستور غذاهای جدید را یاد بگیرید.

زنانگی‌تان کم شده؟

از آخرین باری که با همسرتان رابطه زناشویی داشته‌اید، زمان زیادی گذشته؟ همین موضوع هم می‌تواند یکی از دلایل چاقی شکمی شما باشد. اگر یائسه شده‌اید، می‌توانید تقصیر چاق بودن شکم‌تان را به گردن تغییرات هورمونی که در بدن‌تان اتفاق افتاده بیندازید. شما در سال‌های یائسگی با تنظیم میزان ترشح هورمون‌های استرسی که در بدن‌تان ترشح می‌شود و آرام‌تر کردن خودتان می‌توانید اندازه دور کمرتان را هم کم کنید.

شکم‌تان را محو کنید: در چنین شرایطی یوگا هم می‌تواند به داد شما برسد. بررسی‌ها ثابت کرده‌است اگر هر هفته سه روز و هر جلسه یک ساعت یوگا کار کنید و این روند را ۱۶ هفته ادامه دهید، حدود ۳ سانتی متر از دور کمرتان کم می‌شود.

حسابی رژیم گرفته‌اید؟

باز هم باید تکرار کنیم که تنها میزان کالری‌هایی که دریافت می‌کنید، شما را خوش‌اندام و سالم نمی‌کند. اگر به‌خاطر لاغر کردن، با همه چربی‌ها بیگانه شده‌اید و حتی روی سالادتان روغن زیتون هم می‌ریزید و اگر پروتئین را از رژیم‌تان حذف کرده‌اید، باید منتظر بزرگ شدن شکم‌تان هم باشید.

589505_477

سعی کنید از شیوه مهندسی معکوس استفاده کنید و با خوردن همه غذاهای متنوع از چاقی هم به دور باشید.شکم‌تان را محو کنید:تنوع غذایی را در رژیم‌تان حفظ کنید و به جای حذف یک ماده، میزان آن را کم کنید. اگر با کمک متخصص تغذیه رژیم گرفته‌باشید، می‌بینید که حتی به شما اجازه خوردن چند تکه پیتزا در هفته را هم می‌دهد و هیچ چیز را از سفره شما حذف نمی‌کند. حسرت پیتزا را به دلتان نگذارید و در مصرف همه مواد غذایی اعتدال و میانه روی را رعایت کند.

شما هم لازم است به جای خوددرمانی، با کمک متخصص برای لاغر شدن تلاش کنید. بدون تحمل گرسنگی و تناسب مواد غذایی در رژیم‌تان حفظ شود. گذشته از این با پروتئین قهر نکنید و هر روز حداقل ۲۵ گرم پروتئین میل کنید.

مراقب روان‌تان باشید

اگر افسردگی و اضطراب زندگی را برای‌تان سخت کرده، نه تنها به‌خاطر کم کردن چربی‌های شکم‌تان، بلکه برای داشتن زندگی بهتر سراغ متخصصان بروید.

افسرده بوده‌اید؟

نشانه‌های افسردگی را در خودتان می‌بینید؟ اگر اینطور است از شکم‌گنده بودن‌تان تعجب نکنید. محققان می‌گویند آدم‌های افسرده بیشتر ممکن است به چاقی شکمی دچار شوند، چراکه به احتمال بیشتری از فعالیت‌های ورزشی پرهیز می‌کنند و عادات تغذیه نامناسبی دارند که به سلامت آنها آسیب می‌زند.

شکم‌تان را محو کنید:

اگر با ورزش کردن آشتی کنید، بدن‌تان در سوزاندن چربی‌های زائدی که دور شکم شما جا خوش کرده‌اند، توانا می‌شود. گذشته از این، ورزش کردن به ترشح بیشتر هورمون سروتونین در بدن‌تان کمک کرده و می‌شود و نشانه‌های افسردگی‌تان را هم محو می‌کند اما اگر افسردگی توان هیچ کاری را برای‌تان باقی نگذاشته، حتما به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنید.

استرس دارید؟

نه تنها افسردگی، بلکه اضطراب بالا هم می‌تواند شکم شما را چاق و بد فرم کند و خطر ابتلای‌تان به بیماری‌هایی مثل مشکلات قلبی و دیابت را هم بالا ببرد. محققان می‌‌‌گویند اضطراب میل هله‌هوله‌خوری و دریافت کالری بیشتر را در شما بالا می‌‌برد.

شکم‌تان را محو کنید:

محققان می‌گویند یکی از ساده‌ترین کارها برای کم کردن استرس، پیاده ‌روی سریع و هر روزه است اما اگر چنین راهکاری از مشکل شما کم نکرد، با یک متخصص مشورت کنید. شاید شما برای از بین بردن اضطراب‌تان به جلسات روانکاوی یا مصرف دارو نیاز داشته باشید.

منبع: برترینها

Tweet راهنمای کم کردن سایز برای شکم گنده‌ها! - تصویر 3
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه