دردهای استخوانی و عضلانی فرزندانتان را جدی بگیرید

یک متخصص ارتوپدی معتقد است دردهای ناشی از صفحات رشد را نباید با سایر دردهایی که منشا بیماری‌های خطرناک هستند اشتباه گرفت.

دکتر مهدی خزایی در گفت وگو با (ایسنا) ، گفت: درد ناشی از صفحات رشد به دلیل حساس و فعال شدن این صفحات در سن رشد و تحریک پذیری بیشتر آنها در این سن ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: این درد در پسر بچه‌های فعال بیشتر دیده می‌شود و سن بروز آنها بیشتر در محدوده 9 تا 12 سالگی است.

به گفته این پزشک متخصص، این دردها اکثرا شبانه هستند و اندام‌های تحتانی که فشار فیزیکی بیشتر بر آنها وارد است از جمله پاها را بیشتر درگیر می‌کنند.

خزایی یادآوری کرد: درد ناشی از صفحات رشد می‌تواند در یک پا و یا در هر دو پا ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید این دردها را با سایر دردهایی که ناشی از بیماری‌های خطرناک است اشتباه گرفت، خاطرنشان کرد: بسیاری از سرطان‌ها، اختلالات صفحات رشد، عفونت‌ها و غیره نیز ممکن است زمینه ساز بروز درد شود.

این متخصص ارتوپدی تصریح کرد: خانواده‌ها باید در صورت مشاهده هرگونه درد در فرزندان خود به پزشک متخصص مراجعه کنند و چنانچه نتایج آزمایشات و عکس نشان داد که مشکل خاصی وجود ندارد و فرد سالم است می‌توان درد را ناشی از صفحات رشد دانست.

خزایی با اشاره به اینکه دردهای ناشی از صفحات رشد معمولا سبک است و اختلالی برای زندگی فرد ایجاد نمی‌کند، یادآوری کرد: این دردها با علائم دیگری همراه نیستند.

وی اظهارداشت: درد ناشی از صفحات رشد ممکن است مدتی همراه فرد نباشد، اما با فعالیت شدید دوباره بازگردد.


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه