اگر بدنبال راهی هستید تا تمریناتتان را شدیدتر کنید، می‌توانید از وزنه‌های مچ دست استفاده کنید.

اگر بدنبال راهی هستید تا تمریناتتان را شدیدتر کنید، می‌توانید از وزنه‌های مچ دست استفاده کنید. وزنه‌های مچ دست، ابزارهای فوق العاده‌ای برای ساخت عضلات بالاتنه و کسب قدرت هستند، و استفاده از آنها هم بسیار راحت است. شما برای پرورش قسمت‌های خاص بالاتنه‌تان می‌توانید به روشهای بسیار مختلفی از آنها استفاده کنید.

درباره وزنه‌های مچ دست

وزنه‌های مچ دست، وزنه‌هایی هستند که دور مچ دستها بسته می‌شوند. آنها معمولا با مواد سنگین مانند گلوله‌های فولادی یا شن پر می‌شوند و می‌توانند بین ۰.۵ تا ۵ کیلوگرم وزن داشته باشند. برخی از وزنه‌های مچ دست، شبیه دونات هستند، در حالیکه بقیه شبیه باندهای نئوپرن می‌باشند. همچنین برخی از وزنه‌های مچ دست دارای جیب یا کیسه برای اضافه کردن وزن اضافی هم می‌باشند. برای پوشیدن آنها، یا باید دستتان را از وسط آنها سر دهید و یا آنها را دور مچتان بپیچید و با یک باند حمایتی یا بند چرمی سفتش کنید.

مزایای استفاده از وزنه‌های مچ دست

از آنجا که مجبور نیستید وزنه‌های مچ دست را با پنجه‌هایتان نگه دارید، آنها می‌توانند یک تمرین خوب برای عضلات شما تدارک ببینند، حتی هنگامیکه در حال انجام حرکات فیزیکی ساده مانند پیاده روی، پریدن، لگد زدن و مشت زدن هستید. در حالیکه دمبل‌ها، ابزارهای موثری برای انجام تمرینات قدرتی اختصاصی هستند، اما وزنه‌های ایده آلی برای انجام کاردیو نمی‌باشند. وزنه‌های مچ دست به شما امکان می‌دهند که بازوها و دستهایتان را آزادانه حرکت دهید و مقاومت مناسبی فراهم میکنند تا تمرینات کاردیوی شما موثرتر شوند.

تمرین
استفاده از وزنه‌های مچ دست برای تمرین کاردیو

هنگامیکه از وزنه‌های مچ دست برای انجام تمرینات کاردیو استفاده می‌کنید، باید وزنه‌هایی را انتخاب کنید که سبک‌تر هستند. این وزنه‌ها باید محکم به دور مچ دست شما بسته شوند اما نه آنقدرمحکم که با پوشیدن آنها احساس ناراحتی کنید. شما می‌توانید هنگامیکه وزنه‌های مچ دست را بسته اید، پیاده روی کنید یا بدوید و دستهایتان را بطور طبیعی حرکت دهید. هنگامیکه احساس کردید بازوهایتان خسته شده اند، می‌توانید وزنه‌ها را در بیاورید و بدون آنها به تمرینتان ادامه دهید.

وزنه‌های مچ دست می‌توانند هنگامیکه می‌رقصید، هنرهای رزمی تمرین می‌کنید، یا تمرینات ایروبیک انجام می‌دهید نیز مورد استفاده قرار بگیرند. آنها می‌توانند به قوی کردن بالا تنه و سوزاندن کالری کمک کنند. هنگامیکه دیگر وزنه‌ها شما راخسته نکردند، می‌توانید شروع به استفاده از وزنه‌های سنگین تر کنید.

وزنه‌های مچ دست برای تمرینات قدرتی

وزنه‌های مچ دست می‌توانند برای تمرینات قدرتی نیز مور استفاده قرار گیرند. شما می‌توانید با انجام تمرینات خاصی، عضلات دو سر، سه سر و شانه‌هایتان را پرورش دهید. برای تقویت عضلات دو سر باید بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض باسن تان باز کنید. سپس دستهایتان را طوری دراز کنید که موازی با زمین باشند و کف دستهایتان به سمت بالا قرار گیرد. با خم کردن آرنج‌هایتان، کف دستها را به سمت شانه‌هایتان بیاورید. دوباره دست‌هایتان را دراز کنید و این حرکت را تا زمانیکه خسته شوید، تکرار کنید. این تمرین می‌تواند در حالیکه روی یک نیمکت یا توپ یوگا نشسته‌اید نیز انجام شود.
برای پرورش عضلات سه سر، باید دست‌هایتان را به سمت بالا دراز کنید و آرنج‌هایتان را آنقدر خم کنید که دست‌هایتان به پشت گردنتان برسد. بدون حرکت دادن آرنج‌ها، ساعدتان را از پشت گردنتان بلند کنید، تا زمانیکه بازوهایتان به طور مستقیم به سمت سقف کشیده شوند. این حرکت را نیز آنقدر تکرار کنید که عضلات سه سر یا پشت بازویتان خسته شوند.

برای قوی کردن شانه‌هایتان، دستها را در دو طرفتان قرار دهید، در حالیکه کف دستها رو به پایین باشد. بدون خم کردن آرنج‌هایتان، دستها را بالا بیاورید، تا زمانیکه به ارتفاع شانه‌هایتان برسند.

منبع: تناسب اندام

Share the post "تمرین کردن با وزنه‌های مچ دست"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. تمرین شکم آیا عضلات شکمتان را به درستی تمرین می‌دهید؟
  2. فواید شگفت انگیز تمرین پلانک
  3. تمرین اینتروال HIIT حداکثر میزان کالری سوزی با تمرین اینتروال
  4. کوچک کردن شکم با چند تمرین ساده
Tweet تمرین کردن با وزنه‌های مچ دست - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه