بازگشت پسر نافرمان به نویسندگی محمد چرمشیر، پروژه تئاتری مشترکی میان کشورهای ایران و فرانسه است که بازیگرانی از فرانسه، ایتالیا و ایران روی صحنه آن رفته‌اند. داستان این نمایشنامه درست مثل بازیگرانش درمیان دوکشور مي‌گذرد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل:

تئاتر

بازگشت پسر نافرمان

تئاتر با طعم فرانسوی و ذائقه ایرانی

بازگشت پسر نافرمان به نویسندگی محمد چرمشیر، پروژه تئاتری مشترکی میان کشورهای ایران و فرانسه است که بازیگرانی از فرانسه، ایتالیا و ایران روی صحنه آن رفته‌اند. داستان این نمایشنامه درست مثل بازیگرانش درمیان دوکشور می‌گذرد و به زندگی مردی می‌پردازد که 20 سال است که در فرانسه زندگی می‌کند و در زندگی شخصی و حرفه‌ای موفق است اما روزی به خاطر یک تماس از ایران همه چیز عوض می‌شود.

چه کسی ببیند؟

بابک کریمی‌که در دو فیلم اخیر اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته»‌ ایفای نقش کرده، قرار است در نمایش «بازگشت پسر نافرمان»‌ یکی از نقش‌های اصلی را بازی می‌کند. اگر به بازی او علاقه‌مندید و دوست دارید یک نمایش با استاندار‌دهای جهانی را ببینید این فرصت را ازدست ندهید.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 2

چرا ببینیم؟

بابک کریمی، نوال شریفی، ناتالی متی، بلز پوژاد پرو و ماکان اشگواری تیم خوب و وسوسه برانگیزی را تشکیل داده‌اند. همچنین از علی راضی نمایش‌های مشترک ایرانی- فرانسوی چون «یک بلیط برای بهشت»، «تولدت مبارک دن کیشوت»، «اسب‌های آسمان خاکستر می‌بارند»، «انتهای آسمان کجاست» و «در جست‌وجوی تاریخ تولد و انقراض ماموت‌ها» در ایران ، فرانسه و دیگر کشورها روی صحنه رفته است که نمایش «انتهای آسمان کجاست» جزو نمایش‌های برگزیده یونسکو در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ معرفی شد.

کجا بروید ؟

این نمایش تا پایان اسفند ماه ، در دو نوبت 18:30 و 20:30 در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود و آدرس این مجموعه هم خیابان ایرانشهر ضلع شمال غربی خانه هنرمندان است.

چقدر خرج‌تان می‌شود؟

بهای بلیت  این نمایش ۲۰ هزارتومان است و اگر به سایت www.tiwall.com  بروید می‌توانید ضمن خرید بلیت تخفیف هم بگیرید.


پیشنهاد اپلیکیشن

Pregnancy Plus

نیاز هر خانم باردار

Pregnancy Plus برنامه‌ای محبوب بین خانم‌هاست که مدت‌هاست آن را به هم پیشنهاد می‌دهند، حتی به گفته سازندگانش در بسیاری از مطب‌های زنان و زایمان به خانم‌ها توصیه می‌کنند که آن را روی گوشی‌شان داشته باشند. این برنامه پس از آندروید و ios  حالا در گوشی‌هایی با سیستم عامل ویندوزفونی‌ها هم قابل استفاده است. گفته می‌شود که بیش از یک میلیون زن باردار از این برنامه استفاده می‌کنند و بسیار راضی هستند و این آمار روز به روز در حال افزایش است. شما با استفاده از این برنامه می‌توانید تمامی‌40 هفته نوزاد خود را زیر نظر داشته باشید .از دیگر ویژگی‌های این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مشخصات روزانه در هرروز بارداری، برخورداری از رنگ‌های زیبا و عکس‌های 2 بعدی، دستورالعمل رژیم غذایی، ورزش و کار روزانه، کنترل سلامتی و وزن، فهرست فروشگاه‌های نوزادان، انتخاب نام 1000 نوزاد، قرار ملاقات با دکتر و بسیاری چیز‌های دیگر  را می‌توان یکجا با این اپلیکیشن داشت.


پیشنهاد فیلم

 طبقه حساس

محصولی از کمپانی پرفروش سازها

در میان فیلم‌های اکران نوروز امسال طبقه حساس به دلیل حضور تیم حرفه‌ای‌اش می‌تواند با استقبال بیشتری روبه‌رو شود. حضور رضا عطاران و پیمان قاسم‌خانی همیشه جذاب بوده و آخرین همکاری‌شان ورود آقایان ممنوع بود که رکورد دار فروش شد. حالا به این زوج نویسنده و بازیگر کمال تبریزی خالق مارمولک و لیلی با من است را هم اضافه کنید، قطعا کاری از آب درمی‌آید که در بدترین حالت فروش خوبی خواهد داشت. طبقه حساس داستان مردی است که همسرش به تازگی از دنیا رفته است. او قبری دو طبقه می‌خرد؛ طبقه اول همسرش را به خاک می‌سپارد و طبقه دوم قبر را برای خودش نگه می‌دارد، اما پس از چندی متوجه می‌شود سرش را کلاه گذاشته‌اند و قبری که متعلق به او بوده را به فرد دیگری فروخته و مرد جوانی را در آنجا دفن کرده‌اند.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 3

فیلم سینمایی طبقه حساس به ظاهر یک کمدی ساده است. با وجود آنکه فیلم به یک رابطه خانوادگی اشاره دارد، اما در لایه‌های پنهان خود به موضوعات اجتماعی می‌پردازد و طرح یک رابطه خانوادگی، بهانه‌ای برای طرح مباحث اجتماعی است.

چه کسی ببیند؟

هرکس که  فیلم‌های رضا عطاران را دوست دارد با این فیلم هم ارتباط بر قرار خواهد کرد موضوع جالب و حساسیت‌برانگیز و زمان اکران مناسب هم مزید بر علت شده تا همه را بتوان برای دیدن این فیلم دعوت کرد.

چرا ببینیم؟

این فیلم که دستپخت جدید  پیمان قاسم‌خانی است، با سوژه‌ای جذاب در قالب طنز سعی می‌کند این بار جدا از خنداندن نقد اجتماعی هم داشته باشد البته نشانه‌هایی از دوران میانسالی هم در پیمان قاسم‌خانی دیده می‌شود.

کجا بروید؟

سینما ایران، بهمن، پردیس زندگی، پردیس آزادی، سمرقند، شکوفه، فرهنگ، فلسطین، ماندانا، اکسین اهواز، پردیس هویزه مشهد، ساویز کرج، اریکه ایرانیان، سینما پردیس ملت و سینما استقلال.

تلفن :88903942

چقدر خرج‌تان می‌شود؟

قیمت بلیت هنوز تغییر نکرده و شما نمی‌توانید با 6 هزار تومان این فیلم را ببینید.


دربند

میشی در میان گرگ‌ها

فیلم دربند پس از موفقیت در جشنواره فیلم و اکران موفق در سینماها به شبکه نمایش خانگی آمد تا آخرین مخاطبانش را هم جذب کند. این فیلم که ساخته پرویز شهبازی سازنده فیلم شاهکار نفس عمیق است در نگاه اول فیلم ساده و جمع و جوری است که بیشتر از انتظار مخاطب را راضی می‌کند اما با هر نگاهی دربند فیلم تلخی است. عمده این تلخی نیز مربوط به خط اصلی داستان می‌شود. یک دختر شهرستانی به نام نازنین که برای تحصیل به تهران آمده و از تنهایی و سادگی و احساسات او سوءاستفاده می‌شود. او درست مثل یک میش است که بر حسب تصادف در شهر گرگ‌ها گیر افتاده و ناچار است برای نجات خود با این جماعت مدارا کند. او که رتبه پانزده رشته پزشکی را کسب کرده مجبور است برای پرداخت هزینه‌های خود تدریس خصوصی کند اما هر یک از متقاضیان به شکلی قصد سوء استفاده از او را دارد. دربند یک شاهکار نیست اما می‌تواند ساعات خوبی را برای شما فراهم کند.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 4

چه کسی ببیند؟

اصولا آثار  پرویز شهبازی فیلم‌های شریفی هستند که با ارائه تصویری قابل هضم از پلیدی‌های جامعه و به‌خصوص روابط خارج از چارچوب خانواده به‌طور کاملا غیر مستقیم نمونه مقابل آن را تبلیغ می‌کند. این نوع نگاه احترامی‌را به همراه می‌آورد که باعث چشم‌پوشی از ضعف‌های اثر می‌شود؛ ضعف‌هایی که البته سهم چندانی را در روایت ندارند. پس اگر این نگاه را دوست دارید این آخرین فرصت است که آن را تماشا کنید.

چرا ببینیم؟

شخصیت‌های پرداخت شده و باورپذیر امتیاز بزرگ فیلم است که شمایل و بازی بازیگران هم بر کیفیت مطلوب آن می‌افزاید. این امر از نازنین با آن چهره بچه سال آغاز و شامل حال همه اجزای فیلم می‌شود. درست مثل اینکه هرکدام مشغول اعمال روزانه خودشان هستند و کارگردان هم به فیلمبرداری از آنها مشغول بوده است. از این نظر نمایشی نبودن گفتار شخصیت‌ها، لکنت زبان‌شان و پریدن در کلام یکدیگر از یک طرف و سادگی و حساب شده بودن میزانسن و کار کارگردانی از طرف دیگر بسیار حائز اهمیت است.

از کجا بخریم؟

این دی وی دی  را می‌توانید از هر سوپر مارکت یا فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی به قیمت 3 هزار تومان بخرید.


پیشنهاد کتاب روانشناسی

با افراد ناسازگار چگونه برخورد کنیم

برخورد با ناجورها

شاید در طول زندگی خود با افرادی که تهدیدکننده هستند برخورد داشته‌اید؛ آدم‌های زورگو با روش‌های مختلفی قلدری و تهدید می‌کنند. بعضی‌ها از حربه عصبانی شدن، گروهی از منفی‌گویی و برخی از اخم و ترشرویی استفاده می‌کنند و بعضی هم آهنگ خاصی به صدای خود می‌دهند. به طور کلی رفتار با چنین آدم‌هایی سخت است. کتاب «با افراد ناسازگار چگونه برخورد کنیم» دقیقا روی این موضوع دست گذاشته و با روش‌های کارآمد به شما یاد می‌دهد چطور برخورد‌های بهتری با آنها داشته باشید. این کتاب که نوشته کریستینا آزبورن است توسط مهرنوش عابر به فارسی ترجمه شده است و برخلاف دیگر کتاب‌های مشابه موضوع را با کلی گویی از سر باز نمی‌کند و اگر کمی‌باآن همراه باشید می‌توانید نکات خوبی از آن یاد بگیرید. در این کتاب یاد می‌گیرید واکنش خود را تغییر دهید تا از شر قلدری این افراد رها شوید. آزبورن در این کتاب می‌گوید هرگز تملق کسی را نگویید به ویژه اگر او یک قلدر باشد و خنده‌ای اجباری روی چهره شما می‌تواند او را تشویق به حمله بعدی کند. حتی اگر ترسیده‌اید به چشم‌های او خیره شده و نشان دهید که رفتارش را باور نمی‌کنید. بدیهی است به سختی می‌توان باور کرد که انسانی بالغ چنین رفتار کودکانه ای داشته باشد. حالت چهره شما به او نشان می‌دهد که از رفتار بدش هراسی ندارید. سرانجام به این حقیقت زیبا پی می‌برید که با این کار دو حریف را از میدان به در برده‌اید: نخست انسان ناسازگار و دیگری کسی که در درون شما ترسیده بود.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 5

چه کسی بخواند؟

کسی در این دنیا هست که بگوید من هیچ وقت با آدم‌های ناسازگار برخورد نخواهم داشت؟ پس حتی اگر در حال حاضر هم چنین آدمی‌دور و برتان نیست بهتر است یاد بگیرید چطور با آنها برخورد کنید.

از کجا بخریم؟

این کتاب در 112 صفحه توسط انتشارات جوانه رشد به بازار آمده است و شما می‌توانید آن را از آدرس خیابان‌ انقلاب، روبه‌روی‌ درب‌ اصلی‌ دانشگاه‌ تهران، جنب‌ بانک‌ ملی‌شعبه‌ فخر رازی، شماره‌ 1232 بخرید یا با تلفن: 66498386 تماس بگیرید.


پیشنهاد ویژه

من و بابا شاهم

یک کتاب، مناسب عیدی دادن در نوروز

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 6

طنز و تاریخ؟ ترکیب این دو کلمه، عجیب است. بیشتر شبیه آب و  روغن می‌ماند که هیچ وقت با هم ترکیب نمی‌شوند اما انگار در این کتاب، سعی شده تا آب و روغن با هم قاطی شوند. «من و باباشاهم»، 23 داستان کوتاه از شرح زندگی پدران و پسران سلسله‌های تاریخی ایران است، اینکه یک پدری که شاه بوده، برای اینکه پسرش به حکومت او، چشم  نداشته باشد چه کارهایی کرده یا مثلا پسری که پدرش، شاه بوده چطوری می‌خواسته زیرآب او را بزند و جایش بنشیند. پایه و اساس این داستان‌های کوتاه، واقعی و طبق اسناد تاریخی است اما کلا با طنز، تفت داده شده است. از اسم داستان‌ها هم دست‌مان می‌آید که با چه جور کتابی طرفیم؛ «هرچی خوردی بالا بیار»،‌ «عاقبت شوخی شیرکی»، «چرا این چشم‌ها نمی‌چسبد؟»،«عجب بهرام تو بهرامی‌شده» و ...اما شاید برای خواننده کتاب، این سؤال پیش بیاید که پس جایگاه زنان در تاریخ چه می‌شود؟ احسان ناظم‌بکایی، نویسنده جوان «من وباباشاهم» که روزنامه‌نگار هم هست،  در مقدمه کتاب، این چنین جوابی به این سؤال داده است: «شاید خانم‌ها این ایراد را بگیرند پس نقش زنان در تاریخ چه شده و چرا سراغ مادران و دختران نرفته‌ایم؟ ایرادی که کاملا بجاست اما راستش، نقش زنان در تاریخ آنقدر پررنگ است که هیچ قلمی توانایی ترسیم آن را ندارد.»  طرح جلد و کاریکاتورهای این کتاب را هم محمدرضا دوست‌محمدی، استاد انیمشین دانشگاه تهران و از گرافیست‌های مطرح کشور، قلمی‌کرده است. «من و باباشاهم» را نشر حوض نقره در 180 صفحه، در قطع مربعی 15×15 سانتی‌متر منتشر کرده که قیمتش هم 9 هزار تومان است.


پیشنهاد کتاب داستان

هست یا نیست

احتمالا هستی یا نه ؟

دومین رمان سارا سالار با عنوان «هست یا نیست» بالاخره پس از مدت‌ها انتظار منتشر شد. این نویسنده که پیش از این با رمان اولش «احتمالا گم شده‌ام» برنده‌ جایزه‌ بخش رمان اول «بنیاد گلشیرى» شده بود کتاب جدیدش را هم  در حال‌وهوایى مشابه با آن نوشته است. این کتاب به دغدغه‌ها و زندگی روزمره یک زن 30 ساله می‌پردازد. سالار در مورد این شخصیت و چرایی خلق آن گفته: روزگاری بود که می‌گفتند زن 30‌ساله دیگر در اوج پختگی است، آنقدر که بالزاک هم زن 30‌ساله را در همین حال‌واحوال می‌نویسد. اما زندگی مدرن این تجربه کردن‌ها را به تعویق انداخته و به‌نظرم، حالا این 40‌سالگی است که چنین شرایطی را می‌طلبد؛ زنی که در اوج پختگی پا به میانسالی هم گذاشته و این میانسالی شاید فراموش شدن را همراه خودش بیاورد. راوی من به‌ یکباره در آستانه‌ ۴۰سالگى فاصله‌ خود را با سال‌های رفته احساس مى‌کند و در شرایط جدیدى قرار مى‌گیرد.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 7

چه کسی بخواند ؟

این رمان روایت زندگی زنی است که ما در ۳۹سالگی‌اش با او مواجه می‌شویم و همراه او چند مرحله از زندگی‌اش را بازخوانی می‌کنیم؛ گاهی از گذشته و گاهی هم از حال و از روزهایی که به 40‌سالگی نزدیک می‌شود. دوره‌اى که اولین سال‌هاى میانسالى را آغاز مى‌کند و در آن وقایع متعددى را پشت سر مى‌گذارد، پس اگر می‌توانید با این فضا ارتباط برقرار کنید، این کتاب مناسب شماست.

از کجا بخرید و چقدر خرج‌تان می‌شود؟

این کتاب  در 184 صفحه از سوی نشر چرخ به قیمت 9 هزار تومان منتشر شده است و به نظر می‌رسد در چاپ‌های بعدی با توجه به حل شدن مشکل نشر چشمه این کتاب توسط این انتشارات بیرون بیاید و همان‌طور که خودتان می‌دانید فروشگاه مرکزی نشر چشمه در خیابان کریمخان زند نبش تقاطع میرزای شیرازی است.


پیشنهاد موسیقی

یک لحظه عاشق شو

برای همیشه از ایران نرفت

پس از کش و قوس‌های فراوان و حرف و حدیث‌هایی که دیگر خیلی‌ها را از انتشار آلبوم جدید «حامی» ناامید کرده بود، آلبوم جدید این خواننده سرانجام در بازار موسیقی کشور منتشر شد. آلبوم «یک لحظه عاشق شو» که دو، سه سالی برای اخذ مجوز‌های لازم وقت برایش صرف شده حاصل عمر و جنگ‌های حامی ‌با مافیای موسیقی به قول خودش است و اینقدر برای این خواننده ارزش داشته که حتی تهدید کرده بود اگر نتواند آن را منتشر کند برای همیشه از ایران می‌رود. حامی‌بعد از آلبوم «آخدا» تقریبا همه کارهایش را قطع کرد و حتی برنامه کنسرت‌هایش را محدود کرد تا با تمام قوا آلبومش را بسازد و در این راه از بهترین‌های موسیقی کمک گرفت. رضا تاجبخش، علی موثقی، ستار اورکی، نیکان ابراهیمی، مهران خلیلی، علیرضا قرایی‌منش از جمله چهره‌هایی هستند که در این آلبوم حضور دارند. حواشی خواسته و ناخواسته این خواننده در همه این سال‌ها باعث شده بهترین دوران هنری این خواننده تحت تاثیر این اتفاقات و حاشیه‌ها قرار بگیرد و آخرین کنسرت این خواننده به بیش از دو سال پیش بازمی‌گردد.

چه کسی گوش کند؟

اگر به صدا‌های پرحجم علاقه دارید و با آهنگ‌های این خواننده قبلا خاطره داشته‌اید قطعا با «یه لحظه عاشق شو» هم ارتباط برقرار  خواهید کرد. به کسانی که تازه می‌خواهند حامی ‌را انتخاب کنند باید بگوییم که این اثر از نظر موسیقی چیزی کم ندارد و مطمئن باشید ارزش هزینه‌ای که می‌کنید را دارد.

تفریح و سرگرمی های نوروزی - تصویر 8

چرا گوش کنید؟

وقتی یک هنرمند برای تولید و نشر یک مجموعه دوازده قطعه‌ای، اینچنین با عشق و پشتکار و با تمامی‌ وجود وتحمل و گذر از سختی‌ها و موانع بی‌شمار کارش را آن جور که دوست دارد انجام می‌دهد، بسیار قابل احترام است و تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که آن را بخریم و گوش کنیم.

از کجا بخرید؟

این اثر در نوبت اول انتشار در تیراژ 180 هزار نسخه توسط شرکت «آوای باربد» و «سیما شهر» پخش و توزیع شده است و می‌توانید آن را از هر سوپر مارکتی بخرید.

چقدر خرج‌تان می‌شود؟

آلبوم حمید حامی ‌با قیمت 8 هزار تومان توزیع شده است. البته «یک لحظه عاشق شو» قرار بود با قیمت 12 هزار تومان توزیع شود اما با تلاش تهیه‌کننده قیمت این آلبوم تا 8 هزار تومان کاهش پیدا کرد.یکی از دلایل اینکه این آلبوم با این قیمت منتشر می‌شود به خاطر «دی جی پک» و «ولت» بودن آن است. با این وجود به خاطر قیمت بالای آن و وجود فضای مجازی جای سؤال است که آیا از این آلبوم استقبال خواهد شد یا خیر؟پس زیاد سخت نگیرید و به جای دانلود سعی کنید برای حمایت از خواننده محبوب‌تان نسخه اصلی را بخرید.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه