وقتی به رستوران میرین و پیتزا سفارش میدین، ازشون درخواست کنین که سس گوجه فرنگیشو دوبرابر و پنیرشو نصف کنن.

برنامه های سلامتی ۵ دقیقه ای

  • پیتزاتون رو نصف کنین

وقتی به رستوران میرین و پیتزا سفارش میدین، ازشون درخواست کنین که سس گوجه فرنگیشو دوبرابر و پنیرشو نصف کنن. اینجوری هم از غذاتون به اندازه قبل لذت میبرین هم کمتر چربی های اشباع شده به بدنتون وارد میشه و به جاش از مزایای آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی بهره میبرین.

  • در کنار غذاتون آبمیوه بنوشین

با وعده های غذاییتون میتونین آب پرتقال بخورین تا جذب آهن رو به حداکثر برسونه. چای خوردن بعد از غذا مانع جذب آهن میشه.

  • پارچه ها و دستمال هایی که در آشپزخونه برای تمیز کردن ظروف و چیزای دیگه استفاده میکنین رو بجوشونین

اونا رو در ظرفی پر از آب ریخته و کمی پودر شستشو بهش اضافه کنین و بذارین برای چند دقیقه بجوشه. تحقیقات نشون دادن که ۸۰ درصد از این دستمال ها به مقدار زیادی باکتری آلوده هستن، از جمله باکتری E.Coli

  • برای هر هفته یک برنامه غذایی تنظیم کنین

این کار بهتون کمک میکنه غذاهای سالم بخورین و از هدر رفتن پولتون هم جلوگیری میکنه. برای اینکه وسوسه نشین بیسکویت یا سایر تنقلات ناسالم بخورین از تنقلات سالم استفاده کنین. (آجیل بدون نمک، دانه ها، میوه های خشک، کیک جو و …)

  • بالشتون رو تست کنین

بالشتون رو از وسط تا کنین و روش یه کتاب بذارین و به حال خودش بذارین. اگه بالش کتاب رو پرت کرد و به حالت اولش برگشت پس هنوز میشه ازش استفاده کرد. بالش کهنه احتمال ایجاد درد و خستگی رو افزایش میده.

  • چیزایی که میخورین رو لیست کنین

هر چیزی که میخورین رو یادداشت کنین. به گفته دانشمندان آمریکایی در مرکز پرماننته کیصر در اورگان(که عادات غذایی ۱۷۰۰ نفر رو بیش از شش ماه مورد مطالعه قرار دادن) : نگه داشتن یادداشتی از مصرف مواد غذایی روزانتون باعث کاهش وزنتون میشه!

  • یه تمیزکاری خوب انجام بدین

اگه سرما خوردین یا بیماری دیگه ای داشتین مسواکتون رو عوض کنین. از شر لوازم آرایشی و بهداشتی کهنه (که میتونه منجر به عفونت بشه) خلاص شید. داروهای تاریخ گذشته رو در یه کیسه جمع کرده و به داروخانه تحویل بدین.

  • کیف دستیتون رو مرتب کنین

هر چیزی که بیشتر از ۱٫۳ کیلوگرم باشه به کمرتون فشار میاره. پس وسایل کهنه و غیر لازم رو از کیفتون خارج کنین. دکمه ها و زیب کیفتون رو با یک ضد باکتری پاک کنین. طی یه تحقیق مشخص شد که ۳۰ درصد از کیفهای دستی به باکتری E.Coli آلوده بودن، که احتمالا از دستمال توالت آلوده شده بودن.

  • یه طناب بردارین و شروع به پریدن و ورزش کردن کنین

طناب بازی چربی های بدن رو میسوزونه، سیستم قلبی و عروقی شما رو به کار میندازه، با محافظت از استخونها از پوکی استخوان جلوگیری میکنه و یه لبخند روی صورتتون ایجاد میکنه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه