همبرگر هم میزان کالری بسیار بالایی دارد به طوری که یک همبرگر معمولی حدود ۳۵۰ کالری دارد. برای فردی که نیاز روزانه بدنش ۲۰۰۰ کالری باشد این میزان کالری همبرگر حدود یک چهارم کالری بدنش را تامین می‌کند

دکتر رحمانی متخصص تغذیه گفت: مصرف یک عدد پیتزای معمولی به دلیل پنیر و محتویات آن به راحتی می‌تواند میزان چربی و کالری دریافتی را در بدن افزایش دهد و با توجه به اینکه مشکل اصلی جامعه ما بی‌تحرکی است مصرف غذاهای پرکالری و چرب، اضافه وزن و کبد چرب را به دنبال دارد بنابراین توصیه می‌شود به‌‌ همان اندازه‌ای که بدن کالری دریافت می‌کند به‌‌ همان اندازه هم فعالیت جسمی برای سوزاندنش انجام شود. متاسفانه پیتزا یک غذای بسیار پرکالری است به طوریکه یک پیتزای معمولی حدود ۲۰۰۰ کالری دارد که برای نیاز یک فرد بالغ در طول روز کافی است البته این یک کالری مازاد و زیان آور است.

این متخصص تغذیه درباره همبرگر نیز اظهار داشت: همبرگر هم میزان کالری بسیار بالایی دارد به طوری که یک همبرگر معمولی حدود ۳۵۰ کالری دارد. برای فردی که نیاز روزانه بدنش ۲۰۰۰ کالری باشد این میزان کالری همبرگر حدود یک چهارم کالری بدنش را تامین می‌کند البته این به معنی تامین کالری بدن بدون نیاز به سوزاندن نیست.

ورزش

وی افزود: هر اندازه کالری که وارد بدن می‌شود باید به‌‌ همان اندازه هم فعالیت جسمی برای سوزاندنش انجام گیرد در غیر این صورت بیماری‌هایی نظیر مشکلات قلبی، دیابت و حتی چاقی تهدید کننده می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر رحمانی در پاسخ به این سوال که برای سوزاندن کالری این دو غذای مدرن چقدر فعالیت بدنی نیاز است، خاطرنشان کرد: برای سوزاندن کالری یک پیتزای معمولی حدود پنج ساعت و نیم ورزش دوچرخه سواری و کسی که یک همبرگر معمولی می‌خورد باید برای سوزاندن کالری آن یک ساعت و نیم ورزش مقاومتی انجام دهد.

منبع: عصر ایران

Share the post "با این ورزش کالری فست فود ها را بسوزانید"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. چگونه ۵ واحد کالری بسوزانید؟!
  2. کالری سوزی با ورزش شنا چقدر است؟
  3. چگونه با روش های جالب و سرگرم کننده کالری بسوزانید!
  4. اگر می‎خواهید چربی بسوزانید قبل صبحانه ورزش کنید
Tweet با این ورزش کالری فست فود ها را بسوزانید - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه