ازدواج فقط شما را به عشق زندگي‌تان نمي‌رساند و بايد باور كنيد همراهي شريكي كه امروز در كنار شما سند ازدواج را امضا مي‌كند، به معناي محو شدن همه مشكلات نيست.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: ازدواج فقط شما را به عشق زندگی‌تان نمی‌رساند و باید باور کنید همراهی شریکی که امروز در کنار شما سند ازدواج را امضا می‌کند، به معنای محو شدن همه مشکلات نیست. نمی‌خواهیم ناامیدتان کنیم اما همین اتفاق شیرین با خود مشکلاتی جدی هم به همراه می‌آورد که اگر آمادگی مقابله با آنها را نداشته باشید، شیرینی بله گفتن هر روز در کام‌تان کمتر می‌شود. اگر می‌خواهید مشکلات ناگزیر زندگی مشترک، به ارتباط زن و شوهری شما آسیب نزند این مطلب را بخوانید.

مشکل اول ؛ انتظارات غیرواقعی

شاید بتوانیم ادعا کنیم که انتظارات بیهوده و غیرواقعی، دلیل اصلی شکست زن و شوهرها باشد. اگر شما ندانید با مشکلات مالی، تربیت فرزندان و هر رخداد تازه‌ای که در این شرایط اتفاق می‌افتد چه باید بکنید، یعنی از همان روز امضای سند ازدواج، زمینه جدا شدن‌تان را هم فراهم کرده‌اید. چاره‌ای ندارید؛ باید در مورد اینکه دنیای زندگی زناشویی واقعا چه دنیایی است با خودتان صادق باشید.

اگر فکر می‌کنید با ازدواج هیچ چیز دیگری جز هدیه‌های شاعرانه، گل رز و قرار شام عاشقانه به زندگی‌تان وارد نمی‌شود،‌اتفاق خوبی در انتظارتان نیست. پیش از آنکه بله را بگویید، باید باور کنید که روزهای سخت هم در کنار روزهای خوب جریان خواهند داشت و برخلاف زندگی قبلی‌تان، این بار خود شما مسئول کنترل شرایط و آسان کردن دشواری‌ها هستید.

اگر قصد ازدواج داريد، بخوانيد

مشکل دوم؛ بچه‌های چموش

اگر والدین قواعد را درست رعایت کنند و همانطور که خودشان به قانون‌ها احترام می‌گذارند آنها را هم به فرزندشان آموزش دهند، بچه‌ها با سردرگمی درگیر نمی‌شوند. اما اگر تایید مادر با تنبیه پدر همراه شود و قانونی که در خانه وضع می‌شود خلاف چیزی باشد که خود والدین در رفتارهای‌شان آن را به نمایش می‌گذارند؛ بچه‌ها به مسیری که پدر و مادرشان انتظارش را ندارند وارد می‌شوند. تصور نکنید این قانون‌های یکپارچه تنها در زندگی زوج‌های خوشبخت رعایت‌شدنی هستند. والدین می‌توانند با هم اختلاف داشته باشند و حتی از هم جدا شوند اما برای آموزش خوب و بد، بچه‌های‌شان را درگیر تناقض نکنند.

مشکل  سوم؛ مشکلات شغلی

می‌خواهید چهارچشمی از فرزندتان مراقب کنید و با استعفا دادن از کار و خانه‌نشین شدن، یک مادر نمونه باشید؟ اگر در میانه این راه خسته شوید شما را سرزنش نمی‌کنیم. مادرهای خانه‌دار 365 روز سال مشغول کار هستند و بدون مرخصی گرفتن یا دریافت خدماتی که از همسر و اطرافیان‌شان انتظار دارند، بی‌وقفه مسئولیت مادری‌شان را انجام می‌دهند. در مقابل بسیاری زنان شاغل از اینکه از فرزندشان دورند ناراضی‌اند و احساس می‌کنند مادر بی‌مسئولیتی هستند.

اما شما چه در گروه مادران شاغل باشید و چه کارمند، تنها چیزی که مهم است این است که از شیوه مادری‌کردن‌تان راضی باشید و این مسئولیت شما را افسرده نکند. تنها توصیه‌ای که به خانم‌ها می‌توانیم بکنیم، این است که پیش از مراقبت کردن از فرزندتان از مادرش مراقبت کنید؛ در غیر این صورت باری که بر دوش شماست خواسته یا ناخواسته بر زندگی مشترک‌تان سنگینی می‌کند و انرژی ساختن یک زندگی موفق را از شما می‌گیرد.

 مشکل چهارم؛ چالش‌های مالی

تا سر خانه و زندگی‌تان نروید، نمی‌دانید که سامان دادن به مشکلات مالی یعنی چه. اگر تجربه زندگی مستقل را نداشته‌اید، قطعا معنای دقیق سر و کله زدن با صاحبخانه را نمی‌دانید و در مورد اینکه پرورش یک فرزند برای‌تان چقدر خرج برمی‌دارد هم اطلاعی ندارید. اگر شما بدون آمادگی برای مواجهه با این مشکلات به خانه مشترک‌تان پابگذارید، دور از ذهن نیست که گاهی کم بیاورید و از خود بپرسید:«این همان زندگی‌ای است که می‌خواستم؟!» اما باور کنید اگر کمی از ریاضی و حساب و کتاب سر در بیاورید و بتوانید نیازها و انتظارات‌تان را با جیب‌تان هماهنگ کنید، مشکلات مالی در آخرین ردیف مشکلات زندگی‌تان طبقه‌بندی خواهد شد.

 مشکل پنجم؛دخالت خانواده‌ها

فرقی نمی‌کند در کجای دنیا زندگی کنید. اغلب خانواده‌ها در گوشه‌گوشه جهان باور نمی‌کنند که فرزند ازدواج کرده‌شان،‌ خودش از حساب و کتاب زندگی‌اش به خوبی سر در می‌آورد و بدون نظارت لحظه به لحظه می‌تواند از پس مشکلات و حتی شکست‌ها بربیاید. اگر شما تصور می‌کنید اجرای بی‌چون و چرای حکم خانواده‌ها یعنی وفاداری به آنها؛ در اشتباهید! بعد از ازدواج شما باید در درجه اول به همسرتان، فرزندتان و خانواده‌ای که می‌سازید وفادار باشید و حق ندارید نیازهای خانواده خودتان را به‌خاطر دیگران قربانی کنید. اما مراقب باشید!

مرز میان بی‌اعتنایی و دل شکستن و داشتن استقلال، باریک است و اغلب زوج‌ها به‌خاطر نشناختن همین مرز کارشان به جدایی می‌کشد. پس نگذارید کسی برای‌تان تصمیم بگیرد و زندگی‌تان را اداره کند و در مقابل به خانواده‌تان هم ثابت کنید که دوست‌شان دارید و اگر نظر آنها را به صلاح زندگی‌تان تشخیص دهید، می‌توانید پذیرای توصیه‌های‌شان باشید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه