به دور از دیدگاه افراد مختلف نسبت به زندگی، مراسم عروسی همیشه یکی از سخت ترین و در عین حال مهمترین مراحل تکامل انسان است. چگونگی برگزاری، انتخاب های فراوان، نحوه برگزاری و بسیاری دیگر، از مراسم عروسی یک پروژه مهندسی سخت می سازند که هر کسی تاب تحمل زیر فشار بالای آن را ندارد.

مجله اینترنتی برترین ها

روزنامه هفت صبح - کسری کریمی طار: به دور از دیدگاه افراد مختلف نسبت به زندگی، مراسم عروسی همیشه یکی از سخت ترین و در عین حال مهمترین مراحل تکامل انسان است. چگونگی برگزاری، انتخاب های فراوان، نحوه برگزاری و بسیاری دیگر، از مراسم عروسی یک پروژه مهندسی سخت می سازند که هر کسی تاب تحمل زیر فشار بالای آن را ندارد.

این موضوع بخصوص در ایران که کشوری سنتی در زمینه ازدواج است، بیشتر به چشم می آید؛ اما به نظر شما آیا در دیگر کشورها هم مراسم عروسی تا این اندازه مشکل و طاقت فرساست؟

در جواب باید بگوییم خیر یا بهتر است بگوییم طی چند سال اخیر و به لطف ظهور فناوری های جدید، خیر! با وجود اپلیکیشن ها و تدابیر دنیای فناوری، حالا در بسیاری از کشورها خیلی راحت می توان از استرس کارهای عروسی کاست؛ هر چند هزینه ها همچنان بالاست اما حداقل بسیاری از زوجین با دغدغه های کمتری روبرو می شوند.

ازدواج به سبک هوشمند

حسابگری با تدبیر


هزینه بزرگترین معضل ازدواج های امروزی است. فهرستی از هزینه های سرسام آور که باعث می شود جوانان مستعد، عطای این سنت را به لقایش ببخشند و بی خیال رفتن به خانه بخت شوند. اپلیکیشن ها و راهنمایی های آنلاین نمی توانند این هزینه ها را کاهش دهند اما راهکار خوبی برای کنترل آن به جوانان اهدا کرده اند.

به طور مثال Mint بهترین برنامه برای کنترل هزینه هاست که همه چیز را علاوه بر اعداد، به صورت نمودار نشان داده و شما را از ریز خرج ها باخبر می کند. در این برنامه همچنین پول باقی مانده و بودجه کامل را به نمایش می گذارد.

در کنار Mint، اپلیکیشن دیگری به نام iWedding Deluxe وجود دارد که هر چند شما را در جریان هزینه ها قرار نمی دهد اما کاربران را در مورد هزینه های ازدواج راهنمایی می کند؛ اینکه از بودجه خود چند درصد را به چه کاری اختصاص دهید. این برنامه حتی فهرست کاملی از میهمانان تهیه کرده و از این طریق می توان در هر لحظه با آنها تماس گرفت.

ازدواج به سبک هوشمند

بهترین تالار کدام است؟


اگر نگوییم سخت ترین؛ قطعا می توانیم پیدا کردن مکان مناسب برای عروسی را یکی از مهمترین چالش های خانواده ها بدانیم. همین دغدغه های بزرگ به لطف فناوری در کشورهای اروپایی و آمریکایی تقریبا حل شده.

Yelp یکی از معروف ترین سرویس های دنیاست که در آن افراد مختلف در مورد کیفیت و شیوه طراحی شرکت ها، رستوران ها، ساختمان های مذهبی و البته تالارهای عروسی نظر می دهند.

جالب اینجاست که حتی بسیاری در مورد کیفیت شام عروسی هم امتیاز می دهند و اینگونه خیلی راحت می توان به کیفیت نهایی مراسم پی برد. از طرفی Yelp به عروس و داماد کمک می کند تا عکاس، گروه موسیقی و حتی گل فروش مناسب خود را پیدا کنند. علاوه بر برنامه مذکور، Pinterest هم به یکی از ابزار کمکی ازدواج ها مبدل شده که اطلاعات خوبی در رابطه با مکان عروسی به مخاطبانش ارزانی می دارد.

همفکری، بهترین راهکار

حقیقت این است که عموم ما به خرد جمعی مخصوصا در مورد مراسمی همچون ازدواج، اعتقاد نداریم. ترجیح می دهیم شیوه دلخواه خود را به کار گرفته و تا جایی که می توانیم روی فامیل ها را کم کنیم! ولی همیشه شیوه های بهتری برای همفکری وجود دارند. Reddit یکی از مشهورترین شبکه های اجتماعی/ خبری جهان است که در آن، کاربران می توانند تاپیک های مختلفی ایجاد کنند. جالب اینجاست که تاپیک های زیادی در مورد ازدواج در این سایت زده شده و بسیاری از کاربران از مخاطبان درخواست کردندتا با استفاده از همین اپلیکیشن ها برنامه خود را پیش ببرند.

ازدواج به سبک هوشمند

البته حقه های جالب فراوانی هم مطرح می شود که در این مقال نمی گنجد. طی چندس ال اخیر تعدادی اپلیکیشن مشابه در بازار ایران منتشر شده و عده ای هم به قدرت امثال Yelp پی برده اند؛ هر چند هنوز هم اکثریت خانواده ها از وجود چنین امکاناتی بی خبر بوده و البته این برنامه ها و سایت ها در جذب مخاطب و دادن امکانات مناسب، ضعیف عمل کرده اند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه