هر فردی اهداف سلامتی خودش را دارد و بدون توجه به هدف فردی‌تان، شما خواه برای یک رقابت تمرین کنید یا برای کاهش وزن، مهم است که میزان سختی تمرینات‌تان را اندازه گیری کنید.

هر فردی اهداف سلامتی خودش را دارد و بدون توجه به هدف فردی‌تان، شما خواه برای یک رقابت تمرین کنید یا برای کاهش وزن، مهم است که میزان سختی تمرینات‌تان را اندازه گیری کنید.

بدون اندازه گیری میزان سختی و فشار، ممکن است یک جلسه‌ی تمرینی باعث شود که تا چندین روز احساس درد کنید و یک جلسه‌ی دیگر باعث شود که دوست داشته باشید بیشتر تمرین کنید. در حالت ایده آل، شما می‌خواهید با شدتی تمرین کنید که باعث پیشرفت‌تان شود، اما نه آنقدر سخت که در خطر آسیب دیدگی قرار بگیرید. اگر دائما با خودتان فکر می‌کنید که چه زمانی تمرین‌تان کافی است یا اینکه تمرین بیشتر، بیش ازحد زیاد است، زمان آن است که شدت تمرین‌تان را اندازه گیری کنید.

امتحان کنید

در هنگام شروع یک برنامه‌ی ورزشی، مفید است که یک ارزیابی تناسب اندام انجام دهید. شما برای این کار به یک مربی شخصی یا معادله پیچیده نیاز ندارید. ارزیابی‌های تناسب اندام متنوعی وجود دارند که می‌توانید برای سنجیدن توانایی‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر تمرکز شما روی تمرین قدرتی است، آگاهی از حداکثر مقدار وزنی که می‌توانید برای یک، سه یا پنج تکرار بلند کنید مفید خواهد بود. به طور مشابه، اگر قصد دارید دویدن‌تان را بهتر کنید، انجام یک رکوردگیری از دوی یک، سه یا پنج مایلی برای تعیین یک پایه (استاندارد) مفید است.

ورزش
یادداشت بردارید

هنگامیکه از سنگین‌ترین وزنه‌ای که می‌توانید بلند کنید یا سریع‌ترین سرعتی که می‌توانید بدوید مطلع شدید، قادر خواهید بود از این اطلاعات برای ایجاد یک برنامه تمرینی استفاده کنید. از یک دفترچه و قلم یا یک اپلیکیشن درتلفن هوشمند برای ثبت مواردی در مورد برنامه تمرینی‌تان استفاده کنید. آیا وزنه بیش از حد سبک یا بیش از حد سنگین بود؟ چه مسافتی را دویدید و چه احساسی داشتید؟ با در اختیار داشتن این اطلاعات، شما می‌توانید تمرینات‌تان را تغییر دهید تا آن‌ها را آسان‌تر یا سخت‌تر کنید.

صحبت کنید

یک راه آسان برای انجام یک ارزیابی لحظه‌ای در مورد اینکه تمرین شما چقدر سخت است، تست صحبت کردن می‌باشد. اگر شما با حداکثر توانایی‌تان تمرین کنید، ضربان قلب‌تان افزایش خواهد یافت و قادر نخواهید بود که به صحبت کردن ادامه دهید و به سختی تلاش می‌کنید تا نفس بکشید. اما اگر قادر باشید با هر کسی در باشگاه یا در مسیر پیاده روی صحبت کنید، یعنی تمرین شما در داخل یک محدوده راحت می‌باشد. این شیوه مکالمه برای یک تمرین کاردیوی طولانی‌تر و آهسته‌تر مانند یک دوی طولانی، مناسب است. از سویی دیگر، یک تمرین کاردیو یا تمرین دایره ای قدرتی با شدت بالا باید مکالمه را تقریبا غیر ممکن سازند.
کمتر یا بیشتر

هنگامیکه صحبت از تمرینات قدرتی می‌شود، پیدا کردن یک نقطه شروع می‌تواند دشوار باشد. اگر تازه شروع به ورزش کرده‌اید یا علاقه‌ای به بلند کردن حداکثر وزنه ممکن ندارید، آزمون حداکثر وزن احتمالا روش مناسبی برای شما نیست. اما اگر شما همچنان به دنبال افزایش قدرت و بهبود ترکیب بدن‌تان هستید، تست کمتر یا بیشتر را انجام دهید.

برای انجام این تست شما یک وزن را برای شروع را انتخاب می‌کنید و سعی می‌کنید آن را برای ۱۰ تا ۱۵ مرتبه بلند کنید. اگر توانستید بیشتر از ۱۵ تکرار انجام دهید، می‌توانید وزن را افزایش دهید. اگر نتوانستید ۱۰ تکرار انجام دهید، یک وزن پایین‌تر را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید هر وزنی که در نهایت به آن رسیدید را در دفتر تمرین‌تان برای مراجعات بعدی، یادداشت کنید.

ادامه دهید

هیچ کس بعد از اولین تمرین به نتیجه نمی‌رسد و گاهی اوقات، هفته‌ی اول باعث می‌شود که قبل از اینکه حس بهتری پیدا کنید، احساس بدتری به شما دست دهد. اما اگر تمرین‌تان را ادامه دهید، حس بهتری خواهید داشت و خیلی زود، بهتر نیز به نظر خواهید رسید

منبع: تناسب اندام

Share the post "آیا تمرینات شما به اندازه کافی سخت هستند؟"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. تمرینات ورزشی مخصوص پس از ترک سیگار
  2. تمرینات ورزشی مخصوص پس از ترک سیگار
  3. تمرینات سینه و بازو برای آقایان مبتدی
  4. بهترین تمرینات ورزشی برای تمامی قسمتهای بدن
Tweet آیا تمرینات شما به اندازه کافی سخت هستند؟ - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه