آموزش توالت رفتن به کودک! 

چگونگی آموزش

همراه با کودک خود لگنی را بخرید و در گوشه ی حمام و توالت قرار دهید تا زمانی که بپرسد: این چیست؟ به او بگویید که لگن را برای چه کاری تهیه کرده اید و بر روی آن برچسب هایی از حیوانات بزنید و نامش را نیز روی لگن بنویسید و بگویید این لگن برای توست.

برای اینکه بچه ها محیط توالت و حمام را دوست داشته باشند و برای رفتن به آنجا مقاومت نکنند، بهتر است محیط حمام و توالت را با برچسب های گوناگون و عروسک های با رنگ های مختلف تزیین کنید.

خوب است ابتدا با لباس روی لگن بنشیند و بعد به مدت یک هفته ، روی شورت پارچه ای ، شورت گرهی را ببندید و پس از یک هفته ، او را رها کنید. بهترین شلوار برای این موقعیت ، شلوار گشاد و راحت و کشدار است.

ابتدا از آموزش عمل دفع آغاز کنید؛ زیرا فرصت کافی برای اعلام دارد . زمان دفع به طور معمول 2 یا 3 بار در روز ، بعد از غذا یا پس از خواب است.

وقتی اعلام می کند ، با چهره ای آرام و شاد و بدون شتاب به سویش  بروید تا احساس نکند برای شما دردسر ایجاد کرده است؛ زیرا ممکن است برای پرهیز از ایجاد دردسر ، عمل دفع را اعلام نکند.

پس از اعلام او را به آرامی روی لگن بنشانید و برایش قصه یا شعر بخوانید یا برایش نقاشی کنید. می توانید خرس پشمالو یا عروسکش را در اختیارش بگذارید تا سرگرم شود. توجه داشته باشید که لگن ، سرد و سفت نباشد و بدن کودک به پلاستیک حساسیت نداشته باشد. در این صورت می توانید از پمادهای ضد حساسیت استفاده کنید.

اگر تا 5 دقیقه بعد ، عمل دفع را انجام نداد ، اجازه دهید برخیزد ، و ساعتی بعد آن را تکرار کنید. اگر چند لحظه بعد از برخاستن از روی لگن ، عمل دفع را انجام داد ، عصبانی نشوید و آن را به حساب لجبازی او نگذارید. احتمال دارد یبوست ، سبب تاخیر در دفع شده یا این عمل برای جلب توجه باشد. در این صورت فقط اظهار تاسف کنید.

برای آموزش ادرار ، همین عمل را حدود 8 تا 10 بار تکرار کنید. اگر تا حداکثر 2 ماه موفق نشد و مقاومت کرد، معلوم می شود وارد جنگ با قدرت مادر شده است؛ بنابراین برای مدت 4 تا 6 هفته او را رها کنید و پس از این مدت دوباره آغاز کنید


 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه